poniedziałek, 2 lipca 2012

Zgodnie z proroctwem , w 2038 r. stanie się coś przeraźliwego....

Zgodnie z proroctwem  w 2038 r. stanie się coś przeraźliwego....  
W czasie swoich doznań mistycznych pobożna Brygida bardzo często widziała Chrystusa cierpiącego na krzyżu i Matkę Boską z koroną na głowie. (fot. Wikipedia/PD)
Jest świętą Kościoła katolickiego, a w 1999 r. uznana została przez Watykan za jedną z trzech patronek Europy. Była też mistyczką. Już jako mała dziewczynka miewała wizje, w czasie których widziała ukrzyżowanego Chrystusa. Nie wszyscy jednak pamiętają, że założycielka zakonu brygidek jest też autorką wielu przepowiedni. Niestety, większość z nich się sprawdziła. Zgodnie z jej proroctwem, kolejna straszliwa rzecz wydarzy się w 2038 r.
Święta Brygida, w rzeczywistości Birgitta Birgersdotter, znana też jako Brygida Szwedzka, żyła w XIV w. Pochodziła z bardzo dobrej rodziny – spokrewniona była m.in. z ówczesną rodziną królewska panującą w Szwecji. Jej najbliżsi znani byli zaś z ogromnej pobożności, co nie pozostało bez wpływu na przyszłą świętą.
Pomimo szlacheckiego pochodzenia, żywot świętej Brygidy nie należał do łatwych – bardzo wcześnie straciła matkę, a potem wychowywana była przez ojca i ciotki. Już w wieku 13 lat – wbrew swej woli – została wydana za mąż. Swojego małżonka, któremu urodziła potem ośmioro dzieci, „zaraziła” wielką pobożnością. Razem z nim odbywała pielgrzymki do najważniejszych miejsc kultu religijnego w Europie.

Wizje przyszłej świętej

Pierwszego objawienia doznała już w wieku 10 lat. Ogromna gorliwość Brygidy sprawiła, że mocno angażowała się ona w sprawy Kościoła katolickiego.

Interesujące były jej relacje z kolejnymi papieżami, z którymi kontaktowała się m.in. po to, by zatwierdzić regułę dla tworzonego zakonu. Ówczesną siedzibą papiestwa był Awinion we Francji, a cała społeczność katolicka długo oczekiwała jej przywrócenia do Rzymu. Kolejni papieże odwlekali jednak swój powrót do Stolicy Apostolskiej. Pewnego razu, po jednym z objawień, Brygida napisała list, nawołując ówczesną głowę Kościoła do powrotu z wyganiania. Kierując się swoją wizją, przestrzegła papieża przed niechybną śmiercią, przed którą mógł go ustrzec jedynie powrót do Rzymu.
Liczni papieże ignorowali jej rady. Wśród nich znajdował się m.in. bł. Urban V, który na krótki czas powrócił nawet do Stolicy Piotrowej, ale potem zmienił decyzję i ponownie osiedlił się w Awinionie. Swój wybór motywował chaosem panującym w Rzymie. Właśnie wtedy Brygida przepowiedziała mu, że konsekwencją jego chwiejności będzie śmierć. Zgodnie z przepowiednią, zmarł po 2 latach. Rady przyszłej świętej wysłuchał dopiero papież Grzegorz XI.

Przepowiednie

W czasie swoich doznań mistycznych pobożna Brygida bardzo często widziała Chrystusa cierpiącego na krzyżu i Matkę Boską z koroną na głowie. Większość jej wizji ujrzała jednak światło dzienne dopiero w roku 1685. Właśnie wtedy udało się je wydobyć z jej grobu. Były zapieczętowane i znajdowały się w ołowianym naczyniu, które zostało złożone do grobu razem z jej ciałem w roku 1373. Treść owych przepowiedni spisana była w sposób klarowny.

Jednym z proroctw głoszonych przez Świętą Brygida jest prognostyk dotyczący połączenia się sześciu świąt. „W czasie, gdy święto św. Marka zbiegnie się z Wielkanocą, święto Antoniego z Pięćdziesiątnicą, a święto Jana Chrzciciela z Bożym Ciałem, klęski spadną na cały świat” – brzmiało jej posłannictwo. Jak się okazało, za każdym razem, kiedy dochodziło do tej przedziwnej koincydencji, miały miejsce jakieś okropieństwa.

Do pierwszego takiego połączenia się świąt doszło w roku 1791, co dało początek Wielkiej Rewolucji Francuskiej. Kolejna zbieżność miała miejsce w roku 1848, kiedy to papież Pius IX zmuszony został do ucieczki z Państwa Papieskiego przed szalejącą rewolucją. Ostatnia taka zgodność miała miejsce w roku 1943, kiedy to cały świat ogarnięty był pożogą wojenną. Kolejna zbieżność wymienionych w proroctwie dni świątecznych nastąpi w roku 2038 r. Wiele osób zafascynowanych przepowiedniami zastanawia się, jakie wydarzenie może przynieść ta data? Jak zauważają niektórzy komentatorzy, naukowcy wciąż nie wykluczyli ewentualności, że w okolicach tego roku w Ziemię uderzy asteroida Apophis.

W 1999 r. św. Brygida została ustanowiona przez Kościół jedną z patronek Europy. Jej objawienia znajdują się w księdze „Revelationes coelestes”.

(ao/

Science-Info