środa, 22 sierpnia 2012


Dreamwalking

Teoria

Jedną z mniej znanych psionicznych umiejętności, mimo występowania jej w filmach czy książkach, jest dreamwalking – umiejętność wkraczania do snu innej osoby. Intencje są przeróżne: czasami po prostu obserwuje się sen drugiej osoby, czasem nawiązuje się dwustronny kontakt telepatyczny, ale najbardziej notorycznym zjawiskiem jest wpływanie (w pewnym stopniu) na sen śniącego. Dreamwalking to rodzaj telepatycznej sugestii.

Dreamwalker, czyli osoba wchodząca w sen kogoś innego, może wkroczyć w czyjś sen przez LD. Jest to najpopularniejszy sposób. Można też wkroczyć do czyjegoś snu dzięki transowi hipnotycznemu (nieważne czy będzie to autohipnoza, czy hipnoza z hipnotyzerem). Czasami bywa, że wchodzący w sen może równie łatwo zrobić to zaczynając od swego zwykłego stanu świadomości (bezpośrednio z jawy!). Wszystko zależy całkowicie od osobistych umiejętności, możliwe że wpływ na to ma po części wiedza o osobie, której wejdziemy w sen – wiedzą tą są słabości, obawy, pragnienia i atuty.

Praktyka

Zacznij, robiąc to, z czego składają się twoje zwyczajne przygotowania do "tych dość złożonych czynności". Oczyść umysł, skup się na zadaniu i określ precyzyjnie co chcesz robić: kogo "odwiedzisz", w jakim celu, o jakiej porze, jakie będzie twoje nastawienie i jak będziesz się zachowywać. Pozwól zamazać, zatrzeć się wszystkim uczuciom i mentalnie "popłyń" leniwie przez pustkę. Kiedy się już przygotujesz wizualizuj szarą mgiełkę naokoło ciebie; ciepła, puszysta, wygodna i "głęboka". Niech każdy wydech odpycha wszystkie myśli, które cię rozpraszają. "Płyń" pokonując mgiełkę prosto do obranej wcześniej osoby, wiedząc że to na czym się skupiasz zaprowadzi cię prosto do celu (jeżeli skupienie nie jest wystarczające – niestety nie jesteś przygotowany na dreamwalking).

Zakładając, ze twoje intencje są przyjacielskie, a osoba, której wejdziesz do snu, zgodziła się na to, zawołaj ją. Kiedy się pojawi powiedz po prostu: "Hej (imię) ! Jesteś tam?". Przywitaj go grzecznie i obserwuj. Jeżeli skomunikowanie się z tą osobą było twoim zamiarem to nawołuj osoby i czekaj (ewentualnie ponawiaj zawołanie!). Jeżeli przeszedłeś bezpośrednio z świadomego snu, zagadaj do tej osoby, jak do kogokolwiek w świadomym śnie (od tak sobie...).

(Przypis tłumacza: Innym sposobem na wejście do czyjegoś snu jest osiągnięcie LD i stworzenie lustra, w którym zobaczymy osobę (nie miejsce, OSOBĘ), do snu której chcemy się przenieść. Wchodzimy do lustra i automatycznie znajdujemy się we śnie tej osoby.)

Oczywiście dreamwalking może być wykorzystany w nieco mniej przyjaznych celach (coś w sam raz dla tych wszystkich ze skłonnościami do walk psionicznych). Metody obrony lub odwetu przeciwko tego typu atakom są wszelakie: od broni energetycznych i zmyślonych "broni ze snu" do kilku koncepcji koszmarów pod ręką... Każdy atakujący w śnie raczej nie może oczekiwać litości od swojej ofiary kiedy będzie się mścić.

(Przypis tłumacza: Oczywiście takie ataki raczej nie rozwijają duchowo, dlatego zachęcam do przyjacielskich spotkań...)

Rainsong
Tłumaczenie: Ashwalker
źródło: http://www.psipog.ne...eamwalking.html