piątek, 17 sierpnia 2012

Nadchodzi śmierć z przestworzy. Jak wygląda prototyp militarnego quadrocoptera? [wideo]

Do tej pory latające, czterosilnikowe roboty były wykorzystywane przez wojsko do misji zwiadowczych. Szybko też trafiły na rynek komercyjny, gdzie zyskały sobie popularność wśród miłośników zdalnie sterowanych pojazdów. Ten quadrocopter nie jest jednak zabawką – to śmiercionośna maszyna, która potrafi atakować z zaskoczenia i niszczyć wrogie cele w mgnieniu oka. Czy tak będzie wyglądać wojsko przyszłości?
Fot. FPS RussiaWielokrotnie podziwialiśmy możliwości tych niedużych latających maszyn. Quadrocpotery grałymotyw muzyczny z Jamesa Bonda, popisywały się koordynacją ruchową, a nawet zajmowały siębudowaniem. Podziw jednak szybko może zostać zastąpiony strachem, kiedy doquadrocoptera zostanie podczepiona broń maszynowa.

Znany wszystkim rusek z kanału FPS Russia dostał w swoje ręce prototyp maszyny i wykorzystał ją jak zwykle do zrobienia niezłej demolki. Quadrocopter nazwany przez niego Charlene lata z prędkością niecałych 50 km/h i wznosi się na maksymalną wysokość 400 metrów. Maszyna uzbrojona jest w pistolet maszynowy i 100 naboi. Quadrocopter sterowany jest zdalnie za pomocą tabletu. Poniżej możecie zobaczyć jego prezentację:

Z dużym prawdopodobieństwem można uznać ten film za fake. Filmik został stworzony zapewne, żeby promować nadchodzącą grę z serii Call of Duty, na co wskazuje wymienienie tego tytułu przez prowadzącego oraz jego obecność w tagach filmu na YouTube. To, że taki quadrocopter na razie nie istnieje, nie oznacza, że w przyszłości nie pojawi się na polach bitwy. Nie zdziwiłbym się, gdyby padające w filmie słowa o pojawieniu się takich maszyn za 10 – 15 lat okazały się prawdą.