poniedziałek, 10 marca 2014

Świat tonie w długach. PLAN SOROSA, Odwrócenie uwagi LUDZI.Świat tonie w długach. Już ponad 100 bilionów dolarów

LUDZIE UWIELBIAJĄ REALITY SHOW


DOLAR MUSI UPAŚĆ I BYĆ ZASTĄPIONY. DZISIAJ JEST NICZYM PAPIER TOALETOWY, REZERWY AMERYKAŃSKIE NIE ISTNIEJĄ.
 ZAMĘT I DESTABILIZACJA W KRAJACH NA ŚWIECIE W TYM POMOŻE.  


Duża część globalnego zadłużenia to dług Stanów ZjednoczonychSoros mówi otwarcie o „nowym porządku świata”

W wideo, w które opatrzony jest ten tekst, George Soros mówi otwarcie o „nowym porządku świata”. Omawia również potrzebę „kontrolowanego upadku” dolara amerykańskiego i konieczność stworzenia nowej światowej waluty. Kim jest więc George Soros?

Miliarder - filantrop, który stał się znany jako „człowieka, który złamał Bank Anglii”, kiedy zdobył oszałamiające miliardy dolarów w „Czarną Środę” kryzysu walutowego w 1992 roku. W ostatnich dniach jest znany, jako najbardziej aktywny politycznie miliarder na świecie.
Jego Open Society Institute, działający w ponad 60 krajach, i Fundacja Sorosa wydają około 600 milionów dolarów rocznie na promowanie idei, które odpowiadają Sorosowi. Soros i jego „ręce” w postaci wymienionych organizacji odegrały kluczową rolę w wielu „rewolucjach” na całym świecie w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie głównym celem Sorosa jest dokonanie zmian politycznych w Stanach Zjednoczonych.


I teraz , gdyby połączyć te dwa wątki , a należy tak zrobić bo jak wiadomo NASZE finanse są zależne od strony banksterów pochodzących z jednej linii co Soros - to po przeanalizowaniu tychże faktów nie ma mowy o pomyłce i trzeba powiedzieć ,że to upaść na pysk musi.


O ponad 40 proc. wzrósł poziom długu na całym świecie od początku kryzysu finansowego. Wynosi ona obecnie już ponad 100 bilionów dolarów - podał Bank Rozrachunków Międzynarodowych.

Kwota globalnego zadłużenia wzrosła od połowy 2007 roku do połowy 2013 roku o ponad 40 proc., czyli o 30 bilionów dolarów do 100 bln dol..
Dług rośnie

- Najmocniej na poziom zadłużenia wpłynęły działania rządów centralnych i lokalnych, które zwiększały wydatki publiczne o ostatnich latach - mówi Branimir Gruic, ekonomista Banku Rozrachunków Międzynarodowych.

Duża część globalnego zadłużenia to dług Stanów Zjednoczonych. Pod koniec 2007 roku budżet USA był pod kreską 4,5 bln dolarów, a teraz dług wzrósł do poziomu 12 bln dolarów.
Mniejszy wzrost

Ekonomiści BRM obawiają się, że wysoki poziom globalnego długu spowolni światowy wzrost gospodarczy. Wiele państw wprowadziło bowiem pakiety oszczędnościowe, zmniejszyło wydatki na inwestycje a jednocześnie zwiększyło poziom podatków.

Autor: msz//bgr / Źródło: bloomberg.com