wtorek, 5 sierpnia 2014

ROSJA: USA i Unia Europejska same na siebie nakładają EMBARGO !

... jest to bez wątpienia broń obusieczna. Nie raz może wyrządzić więcej szkody temu ,który ją trzyma.
Tak jest i w tym wypadku. Polska już to czuje, a może być jeszcze gorzej - bo już nigdy żaden polski rząd nie zyska żadnego zaufania na świecie. Jest bandą wichrzycieli i ludzi nie mających nic wspólnego z polityką pronarodową.  Pełne portfele i adekwatnie do tego puste łby przesiąknięte nienawiścią do własnego kraju. 

Sankcje wobec Rosji nie osiągną zamierzonego celu

Siergiej Ławrow

Minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow powiedział, że sankcje USA i UE wobec Rosji nie osiągną swoich celów, a Rosja może stać się bardziej niezależna gospodarczo.

- Sankcje rzadko osiągają zamierzone cele. Wobec Rosji - nie będą w stanie ich osiągnąć - powiedziałSiergiej Ławrow. To nas cieszy, lecz problemy, jakie mogą powstać w niektórych dziedzinach gospodarki, przezwyciężymy, może staniemy się bardziej samodzielni i bardziej wierzący w swoje siły - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji. 

Ławrow mówił też, że mandat misji ekspertów do zbadania katastrofy boeinga na Ukrainie powinien zostać uzgodniony z Radą Bezpieczeństwa ONZ.

Wyraził nadzieję, że w tej sprawie będzie obowiązywać zasada "domniemania niewinności".

Powiedział, że Moskwa liczy na to, że nikt nie będzie próbował zatrzeć śladów i że będzie nalegać, aby została spełniona obietnica ukraińskich władz o konieczności przerwania ognia na miejscu katastrofy.

- Słyszeliśmy obietnice (prezydenta Ukrainy) Poroszenki, lecz tego oświadczenia nie potwierdzają praktyczne działania - powiedział Ławrow.