piątek, 27 lutego 2015

Oj, pójdą pod topór" - wyznała Kora ....., ale KTO ?

Kora obraziła biskupów SPAŚLAKÓW

PODPADŁA katolikom ?


Nie jest tajemnicą, że piosenkarka nie znosi księży. Przed laty Kora ujawniła, że gdy jako mała dziewczynka mieszkała w domu dziecka, jeden z księży ją molestował i nikt nie przyszedł jej z pomocą. Zadra w sercu tkwi do dziś. Artystka ceni jedynie papieża.


Kora Jackowska

Jedynym zbawcą Kościoła, i to przez duże Z, jest teraz dla mnie papież Franciszek. Porusza wszystkie tematy w sposób otwarty, ludzki, mądry i inteligentny. Jest uczciwy i skromny. Proszę go sobie wyobrazić na tle tych wszystkich biskupów, arcybiskupów, purpuratów wszelkiej maści. Jak oni wyglądają! Przecież to kupa sadła, starego, zmętniałego mózgu, tej tradycji, która nie ma w sobie ani dobra, ani nie niesie miłości. Jak może przekazywać miłość Urbi et Orbi facet, który ledwo chodzi, bo jest tak spasiony, więc wtacza się do swojego luksusowego auta, gdzie zza przyciemnionych szyb nie widzi swoich owieczek. Oni mają wszystkie siedem grzechów głównych wypisane na twarzy. Oj, pójdą pod topór" - wyznała Kora w wywiadzie dla magazynu "Viva!".
Kora obraziła biskupów

Te słowa mocno wzburzyły naczelnego katolika Ryszarda Nowaka. Jego zdaniem wokalistka dopuściła się zniewagi przedstawicieli Kościoła katolickiego i powinna trafić nawet do więzienia.

Menedżerka gwiazdy broni swojej podopiecznej.

- Kora nie obraziła Kościoła katolickiego i nie miała takiego zamiaru. Kora należy do osób odważnych, szczerych i ma prawo do subiektywnych spostrzeżeń - stwierdza Katarzyna Litwin.


Czy Kora zrobiła coś złego ?  Myślę ,że nie. Zrobiła dokładnie to co inni by chcieli , ale nie mogą bo nie maja jak tego dokonać.  Kora ma tę możliwość bo jest osobą znaną i co ważne ma dostęp bezpośredni do mediów . Na tym polega jej fenomen. Zaś to co powiedziała nie odstaje od prawdy , a każdy z nas ma z tym obrazem do czynienia na co dzień .   I gdzie , jak gdzie , ale w Polsce mamy przesyt na tego typu FEST FOODY - iście chodzące reklamy mcDonalda, że też jeszcze nikt nie wpadł na ten pomysł i ich nie zatrudnił tam.  
W takiej wielkiej Francji jak da się słyszeć w świecie jest o połowę kleru mniej niż u nas - o czym to świadczy?