środa, 18 marca 2015

We Frankfurcie nad Menem płoną radiowozy. Uliczny protest przeciwko polityce trojki !!

UDZIAŁ W MANIFESTACJI WZIĘŁO 
OK. 10 000 OSÓB 
Z WIELU KRAJÓW EUROPY !

Jednak istnieją kraje i ludzie w których odzywa się odpowiedzialność za losy kraju w którym rządzą obce instytucje finansowe. W Polsce zaś biedne muły z marchewkami w dupach nie wiedzą czy to jest produkt spożywczy czy też zwykłe dildo ...? Na tym polega problem w Polsce .  Polska przygotowuje się do wojny i nie szuka rozwiązań lecz przeciwnie "pchła narzuca sankcje na psa" -  śmieszne . 
Setki ludzi nie tylko protestują w centrum Frankfurtu nad Menem, pod siedzibą Europejskiego Banku Centralnego. Ulice spowija dym, a niemieccy policjanci, którzy stracili w wyniku podpalenia kilka radiowozów, skierowali przeciwko alterglobalistom m.in. armatki wodne.

Uliczny protest we Frankfurcie nad Menem

Za środowym protestem stoi grupa nazywająca siebie Blockupy. Jej liderzy informowali od połowy lutego, że 18 marca wyjdą na ulice Frankurtu, by protestować przeciwko polityce tzw. trojki, czyli Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego.


W środę ma się też odbyć oficjalne otwarcie nowego gmachu Europejskiego Banku Centralnego.
Protest przeciwko troice

Alterglobaliści z ruchu Blockupy uważają, że instytucje finansowe nie mają prawa do dyktowania warunków, na jakich funkcjonuje i steruje swoją gospodarką jakikolwiek kraj, nie są bowiem prawnym instrumentem jego działania.

We Frankfurcie zebrali się pod samą siedzibą Europejskiego Banku Centralnego, by protestować przeciwko - jak stwierdzili - "sankcjom finansowym" nałożonym m.in. na Grecję i Cypr przez tę instytucję oraz MFW. Alterglobaliści chcą też zwrócić uwagę na to, że Unia Europejska staje się "narzędziem" w rękach bankierów dbających tylko i wyłącznie o swoje interesy.

Nie wiadomo jeszcze, do jakich rozmiarów rozrośnie się protest. Blockupy ma nadzieję, że pojawi się na nim co najmniej siedem tysięcy ludzi, którzy przyjadą z różnych stron Niemiec oraz 3-4 tysięcy alterglobalistów z innych krajów Europy Zachodniej.