poniedziałek, 20 kwietnia 2015

nieznana do tej pory nauce choroba pojawiła się w Afryce - Wirus-mutant zabija w 24 godziny!Nowa, nieznana do tej pory nauce choroba pojawiła się w Afryce. W Nigerii zaraziły się nią już 23 osoby, nie żyje 18. Zabija w ciągu doby i naukowcy wiedzą jedno – to nie ebola!

Jak podaje agencja AFP, do tej pory nieznaną chorobą – która zabija w ciągu 24 godzin od wystąpienia objawów – zaraziły się 23 osoby, z czego umarło 18. Przypadki zachorowań wystąpiły w mieście Ode-Irele w Nigerii. Pierwszymi objawami tej zarazy są – jak podaje natemat.pl – bóle głowy, utrata masy ciała, zaburzenia widzenia czy utrata przytomności.

Badania laboratoryjne, jakie udało się już przeprowadzić, wykluczyły, że mieszkańcy Ode-Irele zmarli na ebolę. Wirus odpowiedzialny za nową chorobę rozprzestrzenił się zaledwie w ciągu trzech dni, na przełomie 13-15 kwietnia.

Tajemnicza choroba w Nigerii

Rzecznik prasowy nigeryjskiego rządu Kayode Akinmade zaapelował do epidemiologów ze Światowej Organizacji Zdrowia oraz ekspertów z rządowych agencji, by przyjechali do Odo-Irele i pomogli w ustaleniu, jaka choroba przyniosła śmierć kilkunastu osobom.

Od zmarłych pobrano próbki krwi, moczu oraz płynu mózgowo-rdzeniowego. Zostały one wysłane do uniwersyteckiego szpitala klinicznego w Lagos, gdzie zostaną szczegółowo przebadane.