wtorek, 5 maja 2015

ROSJA: Hitler nie przewidywał Polski - Komorowski powinien TO wiedzieć, że 500 tysięcy ofiar jest tego faktem.

Rosyjski polityk: Polska istnieje tylko dzięki ZSRR i radzieckim żołnierzom
W Moskwie pełną parą trwają przygotowania do wojskowej parady z okazji upadku hitlerowskich Niemiec

Według szefa komisji spraw zagranicznych Dumy Państwowej Aleksieja Puszkowa, Polacy swoje istnienie zawdzięczają Armii Czerwonej.


Komorowski powinien wiedzieć, że bez 500 tysięcy ofiar, poświęconych przez nasz kraj dla wyzwolenia Polski, w ogóle by jej nie było. Hitler jej nie przewidywał - napisał na swoim blogu Aleksiej Puszkow.

Było to odniesienie się do wypowiedzi prezydenta Bronisława Komorowskiego, który uznał paradę zwycięstwa organizowaną w Moskwie 9 maja za "symbol niespokojnego świata".

Rosyjski deputowany Franc Klincewicz oświadczył, że Rosja przyzwyczaiła się już do tego typu "ukąszeń komarów". Podobne stwierdzenia wielokrotnie już padały z ust rosyjskich polityków i komentatorów. W niedzielnym wydaniu serwisu informacyjnego rosyjska telewizja państwowa uznała, że Polacy jako wyzwoleni mają krótką pamięć, ponieważ nie pamiętają, kto ich wyzwolił. Stwierdzenie to odnosiło się do likwidowania w Polsce pomników czerwonoarmistów.

Zbliżające się moskiewskie obchody upadku hitlerowskich Niemiec zostają zbojkotowane przez większość przywódców świata i Europy. Do stolicy Rosji nie wybiera się także Komorowski.

W związku z tym rosyjscy komuniści postanowili pikietować ambasady tych państw, które zbojkotowały paradę zwycięstwa. Demonstracja zwolenników partii komunistycznej rozpocznie się przed przedstawicielstwem dyplomatycznym Niemiec. Nieco później pochód ma dotrzeć także do polskiej ambasady. Łącznie na „czarnej liście” komunistów jest 14 krajów.

IAR/asopPrzepraszam , ale są jeszcze ludzie , którzy pamietają  historię i raczej ten pan nie sugeruje -tylko stwierdza fakty !  Jak było tak było , ale Polska już by nie istniała.  
Czy to tak trudno zrozumieć?
Część tych jak to nazywają elyty - uciekło na wschód lecz tam ich po gromiono , część uciekła do Rumunii i później dalej ...  , część też dostała się do niewoli niemieckiej .   
Co dalej ?  
Na ziemiach Polskich pozostali tylko sami bohaterowie i ludzie godni nosić miano Polaka - taka jest prawda. To oni właśnie stawili czoła niemieckiej agresji  od początku wojny ,aż do jej końca !  Ci co zaś poprzyjeżdżali ....   pomińmy to raczej milczeniem .(ahd)