czwartek, 7 maja 2015

Wszystkiemu jest winny prion ! groźna śmiertelna choroba neurologiczna


Choroba Creutzfeldta-Jakoba

W Moskwie wykryto ognisko mało znanej, nieuleczalnej chorobę. U kobiety zdiagnozowano ludzką formę choroby wściekłych krów, czyli chorobę Creutzfeldta-Jakoba.


Jest to groźna śmiertelna choroba neurologiczna, jej objawy to: osłabienie, zaburzenia snu oraz łaknienia. Choroba niszczy komórki mózgowe oraz rdzenia kręgowego, powoduje otępienie i nieodwracalne zmiany. Najpierw pacjent ma krótkotrwałe zaniki pamięci, zmiany nastroju, przestaje interesować się tym, co się dzieje dookoła. Za jakiś czas choroba uniemożliwia funkcjonowanie w życiu codziennym: następuje zanik zdolności mówienia oraz widzenia, pojawiają się halucynacje. 

Mieszkanka Moskwy, u której zdiagnozowano tę straszną dolegliwość, przebywa na oddziele zakaźnym w szpitalu. Kobiecie zabroniono widywać się z krewnymi.

Mama poczuła się źle na początku marca, więc zgłosiła się do szpitala, który znajdywał się obok miejsca pracy. Powiedzieli jej, że jest to zwykłe tymczasowe osłabienie – mówi córka chorej kobiety.

Początkowo lekarze przypuszczali, że jest to choroba Alzheimera. Po przeprowadzeniu szeregu badań ustalono, że najprawdopodobniej kobieta ma chorobę Creutzfeldta-Jakoba.

– Nie wiedziałam, że choroba będzie postępować tak szybko, mama w międzyczasie traciła pamięć i w pewnym momencie przestała rozpoznawać nawet mnie – powiedziała.

Wszystkiemu jest winny prion – zakaźny rodzaj białka. Najstraszniejsze jest to, że nikt już nie zatrzyma postępującej choroby, która doprowadzi do śmierci.

Jak można zarazić się mieszkając w mieście ? Kto dostarczył truciznę i w jaki sposób.  Z tego co można tu przeczytać - to jest  dobrze wyselekcjonowany  zmutowany wirus pochodzenia zwierzęcego , a więc ktoś musiał grzebać przy wirusie w odpowiednim celu .  Czy  jest to początek czegoś katastroficznego w skutkach ?  widać już teraz ,że w środkach nikt nie będzie przebierał - tylko ludność cywilna może zostać zdziesiątkowana w szybkim czasie . Komuś na tym zależy i to od dłuższego czasu, aż ich kurwa łapy swędzą .(ahd)