wtorek, 19 lipca 2016

W BAWARII POLICJA ZASTRZELIŁA ARABSKIEGO BANDYTĘ ! BAWARIA TO INNE NIEMCYMERKEL MUSI MIEĆ POWODY DO DUMY !

Cztery osoby walczą o życie po ataku w pociągu w Niemczech, do którego doszło w poniedziałek późnym wieczorem. Uzbrojony w siekierę i nóż 17-letni Afgańczyk "zaatakował na oślep pasażerów". Według części z nich miał wykrzykiwać "Allahu Akbar!". Mężczyzna został zastrzelony przez policję. Napastnik zaatakował w pociągu regionalnym, gdy ten przejeżdżał w pobliżu miasta Wuerzburg w Bawarii. Przy użyciu siekiery i noża zaatakował innych pasażerów, zadając im rany cięte i kłute.
Cztery osoby zostały ciężko ranne, a piąta odniosła lżejsze obrażenia. - Niektórzy z nich mogą teraz walczyć o życie - powiedział w poniedziałek późnym wieczorem szef MSW Bawarii Joachim Herrmann.
Ponadto kilkanaście pozostałych osób znajdujących się w pociągu było się w szoku i również wymagało pomocy medycznej. Atakował na oślep Dokładny przebieg zdarzeń na razie nie jest jasny. Wszystko miało rozegrać się ok. godz. 21. Napastnik "atakował na oślep pasażerów nożem i siekierą" - pisze "Sueddeutsche Zeitung". Pasażerom udało się zawiadomić maszynistę i policję. 


Po ataku napastnik, 17-letni Afgańczyk, wysiadł na najbliższej stacji - Heidingsfeld. Tam natknął się na oddział specjalny policji biorący udział w innej akcji. Wówczas zaatakował on funkcjonariuszy i został zastrzelony. Według szefa MSW nastolatek działał w pojedynkę. Opierając się na informacjach świadków zajścia, policja sądziła początkowo, że mógł mieć wspólnika. Afgańczyk przyjechał do Niemiec w marcu bez rodziców i przebywał w ośrodku dla uchodźców w pobliskim Ochsenfurt. Od dwóch tygodni mieszkał w rodzinie zastępczej.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/niemcy-napastnik-zaatakowal-siekiera-w-pociagu,661933.html