niedziela, 28 sierpnia 2016

Elizabethkingia - czyli jak pozbyć się emeryta w USA ?

Śmiertelnie groźna bakteria zabija emerytów w USA!20 osób zarażonych ..?  to niewiele, ale zastanawiające jest to , gdzie ci ludzie się zarażają ...  są to szpitale jak podają źródłowe dane .  Co jest przyczyną czyżby ktoś działał tak jak kiedyś u nas wykańczano staruszków Pavulonem - czy jest to dopiero początek czegoś większego ?  Emeryci pobierający kasę z państwowej kieszeni nigdy nie byli zbyt lubiani więc zjawisko to może mieć różny wymiar spojrzenia na te doniesienie ( to tylko sugestia )
Znalezione obrazy dla zapytania elizabethkingia
Starsi ludzie w Stanach Zjednoczonych drżą o swoje życie! Atakuje ich tajemnicza bakteria o nazwie Elizabethkingia. Zabiła już 20 osób w środkowo-zachodniej części kraju – to aż 2/3 ze wszystkich, u których stwierdzono zarażenie. Większość to pacjenci powyżej 65. roku życia.


Naukowcy pilnie szukają źródła zakażenia Elizabethkingią. Sądzono, że skażona nią może być woda, ale testy to wykluczyły. „– Prawdopodobnie ludzie zarażają się nią w szpitalach” –podała Amerykańska Rada ds. Nauki i Zdrowia (ACSH).

Do tej pory bakterie Elizabethkingia (nazwane tak na cześć słynnej biolożki Elizabeth O. King) nie były uważane za groźne. Występują powszechnie w otoczeniu człowieka i w ludzkim organizmie rzadko powodują choroby. Ale widocznie teraz uległy mutacji. Są odporne na antybiotyki. Osłabiają układ odpornościowy. Wywołują gorączkę, dreszcze, problemy z oddychaniem i zakażenie skóry. Mogą doprowadzić do sepsy, która może być śmiertelna, szczególnie u chorych już na inne schorzenia osób – ostrzega portal sciencealert.com.