niedziela, 14 sierpnia 2016

IDIOTEN TEST - PRZYDA SIĘ ROSTOWSKIEMU

Rostowski „Dobra Rada”: Do Berlina na kolanach, przeprosić Angelę Merkel

Skandalicznych rad na prowadzenie polityki zagranicznej udzielał na antenie TVN24 Bis Jacek Rostowski, były minister finansów w rządzie PO-PSL. Co jego zdaniem powinni jak najszybciej zrobić rządzący Polską? Pójść na kolanach do Berlina i przeprosić niemiecką kanclerz.

Rostowski pojawił się kilka dni temu w programie Jolanty Pieńkowskiej w TVN24 Bis. Prowadząca pytała go o sprawy związane z polityką zagraniczną. Były ministerfinansów opowiadał m.in. o sytuacji w Stanach Zjednoczonych przed jesiennymi wyborami prezydenckimi. Jego zdaniem, Donald Trump, kandydat Republikanów, jest niebezpieczny dla Polski ze względu na widoczną sympatię do Rosji Władimira Putina.

Rostowski nie omieszkał udzielić rad obecnym polskim władzom:


Wielka Brytania wykluczona z gry z powodu Brexitu. Obecny polski rząd skłócony i to w taki zasadniczy, głęboki sposób, z Niemcami. I jeżeli Trump wygra - bez sojusznika amerykańskiego. W tej sytuacji uważam, że jedyną rzecz, jaką patriotyczny polityk mógłby zrobić - a patriotyzmu Jarosławowi Kaczyńskiemu nie odmawiam, mimo że zdrowego rozsądku już tak - to jest pójść na kolanach do Berlina i przeprosić Angelę Merkel.

Widać jak na dłoni, jakie priorytety obowiązywały w Platformie Obywatelskiej... Ciekawe jak potraktowany zostałby - na przykład - niemiecki polityk, który publicznie wygłaszałby podobne poglądy, z tą tylko różnicą, że mówiłby o Warszawie i polskiej premier?