poniedziałek, 17 marca 2014

NIEMCY sprzedają oligarchom z Rosji złoża GAZU i ROPY koncesje w Polsce

TAK WYGLĄDA CICHY ROZBIÓR POLSKI OD ŚRODKA.POWOLI , ALE SKUTECZNIE. JAK TO POWIADAJĄ - NIE MOŻNA ODEBRAĆ POLAKOWI DUMY I GO SKRUSZYĆ TO ZAWSZE MOŻNA GO OTRUĆ. 

W TAKIM WYPADKU NAJLEPSZE DLA POLSKI JEST SZYBKIE WYWALENIE RZĄDÓW OD LEWA DO PRAWA I WEJŚCIE W KOALICJĘ Z TAKIMI KRAJAMI JAK WĘGRY, RUMUNIA, BUŁGARIA, ISLANDIA I INNYMI , KTÓRYM ZBRZYDŁA PIĘKNA UNIA. DO PUKI MAMY JESZCZE SWOJĄ GODNOŚĆ I SWÓJ KRAJ. BO ZA CHWILĘ OKAŻE SIĘ, ŻE NIE TYLKO CHODZIŁO O UKRAINĘ. POLSKA MA JAK WIEMY Z POPRZEDNICH MOICH ARTYKUŁÓW NAJBOGATSZE ZŁOŻA MIEDZI, ZŁOTA, SREBRA W EUROPIE. ZOSTANIEMY OKRADZENI NA NASZYCH OCZACH. 


Niemiecki koncern sprzeda swój dział wydobywczy RWE Dea funduszowi Letter One, który należy do rosyjskiego holdingu Alfa Group. W Polsce RWE Dea ma cztery koncesje na poszukiwanie złóż gazu i ropy naftowej.
Kiedy w niedzielę pod lufami rosyjskich karabinów na Krymie odbywało się referendum w sprawie przyłączenia tego ukraińskiego półwyspu do Rosji, niemiecki koncern RWE dobił targów w sprawie sprzedaży Rosjanom spółki RWE Dea zajmującej się eksploatacją złóż ropy naftowej i gazu.


Za 5,1 mld euro RWE sprzeda tę spółkę funduszowi inwestycyjnemu LetterOne, który należy do rosyjskich oligarchów skupionych w holdingu Alfa Group. Największym akcjonariuszem Alfa Group jest rosyjski multimiliarder Michaił Fridman. W zeszłym roku Fridman i jego partnerzy sprzedali swoją połowę akcji kompanii naftowej TNK-BP rosyjskiemu państwowemu koncernowi Rosnieft. A 15 mld dol. z tej transakcji przekazali na konto założonego w Luksemburgu funduszu LetterOne. Teraz część tych pieniędzy wykorzystają na przejęcie naftowo-gazowej spółki niemieckiego koncernu.


RWE Dea działa przede wszystkim w brytyjskiej części Morza Północnego. Wydobywa tam gaz i ropę naftową ze złóż na dziesięciu koncesjach, a na trzech kolejnych koncesjach prowadzi prace poszukiwawcze. RWE Dea poszukuje złóż także w innych częściach świata. W Polsce spółka niemieckiego koncernu ma cztery koncesje na poszukiwanie złóż na Podkarpaciu.

W 2012 r. RWE Dea wydobyło 2,6 mld m sześc. gazu oraz 2,4 mln m sześc. ropy naftowej.

Do RWE Dea należą też podziemne magazyny gazu w Bawarii o pojemności 1,9 mld m sześc. gazu - większej niż pojemność uruchomionych już magazynów gazu w Polsce.

 http://wyborcza.pl/1,75248,15633358,RWE_sprzeda_oligarchom_z_Rosji_swoje_zloza_i_koncesje.html#ixzz2wCW7V4MG