piątek, 14 marca 2014

Unia dogadała się z Rosją za plecami Polski ? I PRAWIDŁOWO !!!Część krajów Unii Europejskiej w sprawie zagrożenia afrykańskim pomorem świń za plecami Polski doszła do porozumienia z Rosją - ustaliła korespondentka RMF FM w Brukseli Katarzyna Szymańska-Borginion. Chodzi o unijną reakcję na rosyjskie embargo na wieprzowinę.


Unia dogadała się z Rosją za plecami Polski?

Z jednej strony Bruksela zapewnia, że nie poświeci Polski i nie zgodzi się na zakaz eksportu wieprzowiny. Grozi nawet pozwem w tej sprawie. Po cichu jednak Unia Europejska pozwala na dwustronne porozumienia zachodnich krajów z Rosją.

Jak ustaliła dziennikarka RMF FM ubiegłej nocy transport żywych świń z Austrii został wpuszczony do Rosji z unijnym świadectwem.
Na dokumencie odręcznie było dopisane "z wyjątkiem Polski i Litwy". Oznacza to, że całą Polskę i Litwę uznano za strefę zakażoną afrykańskim pomorem świń.
Główny Inspektorat Weterynarii prosi Komisję Europejską o wyjaśnienia. Chodzi o sprawę z zeszłej nocy, kiedy to transport świń z Austrii został wpuszczony do Rosji. Stało się to mimo zakazu importu wprowadzonego przez władze w Moskwie, związanego z afrykańskim pomorem świń.

Zastępca Głównego Lekarza Weterynarii, Jarosław Naze, powiedział IAR, że transport bez problemu przeszedł kontrolę służb weterynaryjnych Unii Celnej. Dodał, że jest zaskoczony tą sytuacją, bo formalnie żaden kraj Unii Europejskiej nie może eksportować trzody chlewnej do Rosji.

Dlatego nasze służby zwróciły się do Brukseli z prośbą o zbadanie tej sprawy. Jak powiedział Jarosław Naze, jest wiele państw członkowskich, które na pewno chciałyby eksportować swoje towary na terytorium Unii Celnej, ponieważ mają podpisane długoterminowe umowy.

- Wyszło na to, że wiele firm z Europy towaru nie może eksportować, a jednej firmie to się udało - powiedział zastępca Głównego Lekarza Weterynarii.

(IAR)http://biznes.interia.pl/wiadomosci/

dobry komentarz na dobrtanoc


~Skandynavic only - 
  
jak tam polaczki ? dalej sobie sluzycie swoim biskupom i bozkowi ? brawo idzicie walczyc za elity i kler . Idioci . Juz nikt sie z wami nie liczy bo jestescie poprostu ogłupieni propaganda kleru i tuska . Pozdrawiam ze Szwecji SOCJALISTYCZNEJ wy matołY ! hhahaha