piątek, 11 kwietnia 2014

15-04-2014 BIBLIA WIESZCZY KONIEC ŚWIATA


„I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a księżyc cały stał się jak krew. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. Niebo zostało usunięte jak księga, która się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. A królowie ziemscy, wielmoże, i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż się może ostać?" 

(Apokalipsa: 6:12-17)


Koniec świata nastąpi 15 kwietnia? Sprawdzić się mają słowa z Biblii
Astronomowie zapowiadają, że 15 kwietnia rozpocznie się cykl zaćmień Księżyca. Podczas nich nasz satelita zyska głęboko czerwoną barwę. Bibliści wskazują, że są to opisane w Piśmie Świętym zjawisko zwiastujące apokalipsę.Zaczerwienienie Księżyca 15 kwietnia będzie pierwszym z czterech, które nastąpią w ciągu najbliższych dwóch lat. To niezwykle rzadkie pojawienie się grupy czterech zaćmień czerwonych księżyca nazwane zostało tetradą. Co ciekawe, zjawisko zbiega się z żydowską Paschą (15 kwietnia 2014) i świętem Sukkot (inaczej Świętem Szałasów, 8 października 2014). To nie wszystko, w latach 2014 i 2015 mają także nastąpić zaćmienia Słońca.

Niektórzy przywódcy religijni uważają, że opisywane zjawiska nawiązują do Objawienia św. Jana. W Biblii księżyc krwi występuje na początku apokalipsy. Czterokrotnie czerwony Księżyc w ciągu najbliższych dwóch lat również jest istotny w tym przypadku.

Zwolennicy takiej apokaliptycznej interpretacji zaćmień Księżyca cytują fragmenty Biblii uzasadniające - ich zdaniem - takie odczytanie zjawisk. Oto przytaczane cytaty (według Biblii Tysiąclecia): „Tyś stworzył Księżyc, aby czas wskazywał (Psalmy, 104:19); „Będą znaki na słońcu, księżycu, gwiazdach" (Łukasz 21:25); „Słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku" (Mateusz 24:29); „słońce zmieni się w ciemności, a księżyc w krew, zanim nadejdzie dzień Pański" (Dzieje Apostolskie 2:20). Wreszcie znamienny jest tekst Apokalipsy: „I ujrzałem: gdy otworzył pieczęć szóstą, stało się wielkie trzęsienie ziemi i słońce stało się czarne jak włosienny wór, a księżyc cały stał się jak krew. I gwiazdy spadły z nieba na ziemię, podobnie jak drzewo figowe wstrząsane silnym wiatrem zrzuca na ziemię swe niedojrzałe owoce. Niebo zostało usunięte jak księga, która się zwija, a każda góra i wyspa z miejsc swych poruszone. A królowie ziemscy, wielmoże, i wodzowie, bogacze i możni, i każdy niewolnik i wolny ukryli się do jaskiń i górskich skał. I mówią do gór i do skał: padnijcie na nas i zakryjcie nas przed obliczem Zasiadającego na tronie i przed gniewem Baranka, bo nadszedł Wielki Dzień Jego gniewu, a któż się może ostać?" (Apokalipsa: 6:12-17).

Jak mówią astronomowie, księżyc się zaczerwieni podczas całkowitego zaćmienia w dniu 15 kwietnia, o 3:07 i potrwa to około godziny. Ziemia znajdzie się wtedy w pozycji bezpośrednio pomiędzy Księżycem i Słońcem. Apogeum tego procesu nastąpi o 3:36, po czym zacznie ustępować.

Głęboka czerwień naszego satelity jest spowodowana przez promienie słoneczne odbite od atmosfery ziemskiej. Jest to wydarzenie bardzo rzadkie, ponieważ rzadka jest taka pozycja Ziemi.