środa, 9 kwietnia 2014

Inwazja to kwestia godzin?

Czyżby to już dzisiejszej nocy?! Jak informuje TVN24.pl, prorosyjscy separatyści we wschodniej Ukrainie "dostali rozkaz stworzenia w nocy z wtorku na środę korytarza". Rosyjskie wojska miałyby nim wjechać na terytorium Ukrainy.
TVN24.pl powołuje się na informację ukraińskiego portalu "Information Resistance" prowadzonego przez byłych wojskowych ukraińskiej armii.

"Ożywiona aktywność prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju w ostatnich trzech dniach jest niczym innym jak rozpoczęciem drugiej fazy scenariuszu rosyjskiej inwazji w naszym kraju" - cytuje TVN24.pl.

Według tych informacji, separatyści dostali instrukcje od rosyjskiego GRU i kwatery głównej armii rosyjskiej, "by zorganizować korytarz przez granicę Ukrainy, by umożliwić przejazd sprzętu wojskowego z terytorium Rosji". I ma się to stać w nocy z 8 na 9 kwietnia.

Pretekstem do wejścia, według informacji cytowanych przez TVN, mają być prowokacje w miastach na wschodzie kraju - w Charkowie, Doniecku i Ługańsku - zajmowanie budynków administracji i Służby Bezpieczeństwa.

Według ukraińskiego portalu, ukraińskie służby wiedzą o tych planach i zamierzają zablokować poczynania separatystów.