sobota, 12 kwietnia 2014

Joanna Kluzik-Rostkowska zapłaci 5 mln zł za napisanie elementarza dla dzieci ?!

Od nowego roku szkolnego najmłodsi uczniowie mają korzystać z darmowego podręcznika. To teoretycznie bardzo dobra wiadomość. Gorsza, że Ministerstwo Edukacji zapłaci za napisanie rządowej książki gigantyczną kwotę 5 mln zł! A na autorkę podręcznika, bez żadnego przetargu, wybrano Marię Lorek (55 l.).


Maria Lorek stoi na czele zespołu, który ma napisać nowy podręcznik. MEN przeznaczy na napisanie książki zawrotną sumę 5 mln zł. Oznacza to, że autorka może stać się w bardzo krótkim czasie najlepiej opłacaną pisarką w Polsce. 


Przy tak wielkich pieniądzach, jakie dostanie zespół Lorek, zastrzeżenia budzi fakt, że autorka została wybrana bez konkursu. - Olbrzymie wątpliwości budzi sposób postępowania, rezygnacja z przetargu, pominięcie urzędniczej drogi. Trzeba było zdecydować się na wprowadzenie tego podręcznika od1 września 2015 roku i zrobić to jak Bóg przykazał. Dlaczego wybrano panią Lorek, a nie np. panią Kowalską? - pyta Sławomir Broniarz (56 l.), prezes ZNP.


Ministerstwo Edukacji przekonuje, że głównym kryterium przy wyborze autora było doświadczenie. - To bardzo doświadczona osoba. Proszę mi pokazać lepszego autora podręcznika - stwierdziła minister Joanna Kluzik-Rostkowska (51 l.). - Minister edukacji narodowej nie jest autorytetem, który może wskazać daną osobę. Nie wiem, czy przy tej sumie ma furtkę formalną. Chciałbym dowiedzieć się, dlaczego zdecydowali się na wybór z wolnej ręki, jak to prawnie uzasadniają - ocenia prof. Antoni Kamiński, ekspert ds. korupcji.


CZY TEN NASZ STARY I ZNANY WSZYSTKIM POLAKOM I NIE TYLKO ELEMENTARZ FALSKIEGO JEST ZŁY?  CZEGO W NIM BRAKUJE ? CZYŻBY ELEMENTARNYCH ZNACZEŃ JAK ZROBIĆ Z CZŁOWIEKA MATOŁA, NIEWOLNIKA, JAK WYZYSKIWAĆ NARÓD, JAK OSZUKIWAĆ DRUGIEGO CZŁOWIEKA, MOŻE BĘDZIE ZAWIERAŁ DROBNE DANE JAK KORUMPOWAĆ - NIE WIEM , ALE TO DO MNIE NIE DOCIERA. MAJĄC GOTOWY JUŻ EGZEMPLARZ ELEMENTARZA SZUKAĆ CZEGOŚ CO NIE BĘDZIE NADAWAŁO SIĘ NAWET JAKO SUBSTYTUT W DZIALE HIGIENY KAŻDEGO DOMOWEGO ZAKĄTKA.  


Co w nim jest takiego złego ?  Z punktu widzenia elementarza NIC . Jedyne co może przeszkadzać to fakt jeden i nie zaprzeczalny, owy elementarz pochodzi z naszych czasów , a to oznacza jedno ONI nie utożsamiają się  z przeszłością . Postanowili zniszczyć wszystko co przypomina nasze stare dzieje czyli NAS samych - 

CZY POZWOLIMY IM NA TO?
 TO TYLKO ZALEŻY OD NAS SAMYCH. 
CZY BYŁY TO DLA NAS PIĘKNE WSPOMNIENIA, CZY NALEŻY MACHNĄĆ RĘKĄ TAK JAK TO ROBIMY DO TEJ PORY I POZWALAMY, ABY OBCE WĄTKI ZASTĘPOWAŁY NAM OBRAZY NASZEJ  HISTORII NARODOWEJ  . 
W PRZESZŁOŚCI JESZCZE NIKT NIE ODEBRAŁ NAM NASZEJ DUMY I HONORU, A JEŚLI TO ROBIŁ PŁACIŁ SŁONO ZA ZNIEWOLENIE NAS I UPOKARZANIE . UWAŻACIE, ŻE JEST LEPIEJ POOGLĄDAĆ HISTORIĘ ŻYDÓW I ICH HOLOKAUST NIŻ ZOBACZYĆ NASZ WŁASNY, KTÓRY DZIEJE SIĘ NA NASZYCH OCZACH POD KAŻDYM WZGLĘDEM. 
NIE POZWÓLMY NA TO !
 TAKIE SĄ FAKTY - NIE KPINY .