środa, 30 kwietnia 2014

NIEMCY KŁAMIĄ I BOGACĄ SIĘ ?

Niemcy pobili rekord. Zgromadzili ponad pięć bilionów euro oszczędności

Niemcy sprzedali w czwartym kwartale minionego roku obligacje o wartości 4 mld euro


Zwyżki kursów na giełdach wpłynęły na nowy, rekordowy wzrost majątku Niemców. W IV kwartale 2013 roku Niemcy zgromadzili, w porównaniu z poprzednim, dodatkowo 79 mld euro - podaje "Deutsche Welle".

Zwyżki kursów na giełdach przyczyniły się do nowego rekordowego wzrostu aktywów finansowych niemieckich gospodarstw domowych. W IV kwartale 2013 roku majątek prywatnych domostw w formie gotówki, papierów wartościowych, depozytów bankowych albo polis na życie wzrósł, w porównaniu z poprzednim kwartałem, o prawie 79 mld euro (czyli 1,6 procent) do historycznej sumy 5,15 bln euro – podał Niemiecki Bank Centralny (Bundesbank).
Większe zyski

Zyski kapitałowe i fundusze inwestycyjne w największym stopniu przyczyniły się do wzrostu majątku prywatnych gospodarstw domowych, bo wyniosły prawie 47 mld euro. Natomiast około 32 miliardów euro pochodziło z transakcji.

Niemcy sprzedali w czwartym kwartale minionego roku obligacje o wartości 4 mld euro. Ich zaufaniem nadal cieszyły się lokaty bankowe, pomimo, że oprocentowanie spadło do rekordowo niskiego poziom. Na lokatach Niemcy trzymają 32 mld euro.

Autor: msz/klim/ / Źródło: Deutsche Welle