piątek, 4 kwietnia 2014

Przerażające WIADOMOŚCI! WIRUS EBOLA - EKSPANSJA NA ŚWIAT

Przerażające WIADOMOŚCI! Śmiercionośny wirus rozprzestrzeni się na cały świat?! 86 osób już zmarło!W ostatnich dniach śmiercionośny wirus Ebola zabił aż 86 obywateli Gwinei. O tym, że ta niebezpieczna choroba mogła się wydostać poza jej granice poinformowały władze sąsiadującej z Gwineą Mali gdzie wykryto już trzy przypadki gorączki krwotocznej. Czy epidemia rozszerzy się dalej?- Rozmieszczone w terenie ekipy sanitarne zidentyfikowały trzy podejrzane przypadki - poinformowały władze Mali. Specjalne ekipy działają w Mali i Gwinei w związku z epidemią gorączki Ebola, która zbiera śmiercionośne żniwo. W ostatnim okresie z powodu zarażenia wirusem zmarło 86 obywateli Gwinei.

Próbki pobrane od kolejnych trzech pacjentów zostały przesłane do laboratorium w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Rząd Mali poinformował również, że "w oczekiwaniu na wyniki tych badań, chorych umieszczono w izolatkach, gdzie są pod odpowiednią opieką. Obecnie stan pacjentów się poprawia"- czytamy na portalu gazeta.pl fragment oficjalnego komunikatu.

W Gwinei od początku roku wykryto 137 przypadków gorączki krwotocznej, z czego aż 86 osób zmarło. Wyleczyć udało się tylko dwóch pacjentów. Ich przypadki przez agencję informacyjną AFP zostały określone mianem "małego promyka nadziei".
Wirusem zagrożone są Liberia, Maroko, Sierra Leone i Senegal

Podejrzane przypadki zgłaszano również w Liberii i Sierra Leone. Jak czytamy na "gazecie.pl" organizacja „Lekarze bez Granic” mówi o „epidemii o skali do tej pory niespotykanej w rozumieniu tempa jej rozprzestrzeniania”.

W ramach wzmocnienia środków ostrożności w niektórych państwach np. w Maroku zwiększono kontrole sanitarną na granicach, a gdzieniegdzie granice zostały nawet zamknięte. Takie kroki podjęto np. w Senegalu. Z kolei Arabia Saudyjska zdecydowała o zawieszeniu wydawania wiz muzułmanom z Gwinei i Liberii.


http://www.se.pl/wydarzenia