czwartek, 3 kwietnia 2014

RZYM - POPARCIE DLA PUTINA - KONTRA DLA OBAMY


Centrum Rzymu oblepiono plakatami, wspierającymi rosyjskiego prezydenta Władimira Putina i przeciwko Barackowi Obamie, prezydentowi Stanów Zjednoczonych. Obama odwiedzał stolicę Włoch 27 marca, pisze Il Messaggero. Od razu temat zaczęły nagłaśniać rosyjskie media.

Propaganda, którą słyszymy w Polsce jednoznacznie wskazuje nam, że Władimir Putin to niebezpieczny człowiek przyrównywany do Adolfa Hitlera. Okazuje się jednak, że są jeszcze odmienne punkty widzenia.KOGO NALEŻY SIĘ OBAWIAĆ BARDZIEJ ? CZŁOWIEKA W OSOBIE PUTINA, KTÓREMU PRZYPISUJE SIĘ CECHY CHARAKTERYSTYCZNE DLA INNYCH ZNANYCH PRZEDSTAWICIELI HISTORII JAKIMI BYLI: HITLER,STALIN CZY NAPOLEON...?


CZY TEŻ INNEGO CZŁOWIEKA W OSOBIE OBAMY, KTÓREGO DOŚĆ CZĘSTO UTOŻSAMIAMY Z WIZERUNKIEM ANTYCHRYSTA BĘDĄCEGO ZALĄŻKIEM BIBLIJNEGO ARMAGEDONU..?
 JAKO LUDZIE MAMY ZAWSZE JAKIŚ WYBÓR, ALE JAKBY NIE PATRZYŁ TO DLA NAS NIE MA  WIĘKSZEGO ZNACZENIA Z CZYJEJ RĘKI ZOSTANIEMY ZGŁADZENI. 
CZY NAGONKA NA JEDNĄ ZE STRON DAJE PEŁNY OBRAZ TEGO CO DZIEJE SIĘ W RZECZYWISTOŚCI I CZY TEN DOBRY JEST FAKTYCZNIE TYM DOBRYM , A TEN ZŁY JEST NAPRAWDĘ TYM ZŁYM? POLITYKA JEST DLA LUDZI CWANYCH CO NIE ZNACZY MĄDRYCH. TE DWA BIEGUNY JAKIMI SĄ NIEWĄTPLIWIE ROSJA I USA NIE MOGĄ BEZ SIEBIE ISTNIEĆ TAKA SAMO JAK ZIEMIA BEZ SWOICH BIEGUNÓW MAGNETYCZNYCH ZAWSZE PO PRZECIWNYCH STRONACH.  

„Rzym z Putinem – Obama niemile widzianym gościem 27 marca 2014″ – głosi jedno z haseł na plakatach.

Inicjatorami tej akcji było sześć skrajnie prawicowych organizacji włoskich. Oświadczono, że Obama jest symbolem amerykańskiego imperializmu, który karze tych, którzy nie akceptują jego bojowej postawy.

„W odpowiedzi na demonizację Putina i rosyjskich polityków musimy pamiętać, że w Europie nadal stacjonuje 110 tysięcy żołnierzy amerykańskich. Na naszym terytorium jest 170 amerykańskich baz i nie mamy prawa głosu w polityce zagranicznej. Wszystko odbywa się pod dyktando NATO i nasza gospodarka cierpi z uwagi na fakt, że nasze kraje przyjęły amerykański system gospodarczy” – twierdzą organizatorzy.

Włoska prasa donosi, że służby municypalne zajmują się teraz usuwaniem plakatów z ulic Rzymu. Przypomnijmy, że Obama 27 marca odwiedził Włochy, gdzie spotkał się między innymi z papieżem Franciszkiem i prezydentem Giorgio Napolitano, a także z premierem Matteo Renzi.