piątek, 2 maja 2014

Putin jest BEBE bo już nie chce się z nami bawić ! - mówi szef NATO

Zastępca szefa NATO: Rosja to teraz nasz przeciwnik, a nie partner

Ludzie posłuchajcie tego bełkotu... to żenada propagowana na tak wysokich szczeblach. Mówi się o złym wychowaniu dzieci i ich sposobów. Dobre porównanie co ?  Chyba w piaskownicy ktoś komuś przyłożył łopatką i zabrał foremki do zabawy... a zawsze było odwrotnie.

Zastępca szefa NATO: Rosja to teraz nasz przeciwnik, a nie partner

Zastępca sekretarza generalnego NATO Alexander Vershbow stwierdził, że po dwóch dekadach budowania partnerstwa Sojusz został zmuszony do traktowania Rosji jako przeciwnika - pisze "Russia Today", powołując się na opublikowany w czwartek artykuł agencji Associated Press.

W rozmowie z niewielką grupą dziennikarzy zastępca sekretarza generalnego powiedział, że "Rosja wyraźnie opowiedziała się za traktowaniem NATO jak wroga".

- W związku z tym, my również musimy zacząć postrzegać Rosję bardziej jako przeciwnika niż partnera - zauważył Alexander Vershbow.

Jak wyjaśnił, aneksja Krymu i ingerencja w wydarzenia na wschodzie Ukrainy fundamentalnie zmieniły stosunki na linii NATO - Moskwa.

Vershbow podkreślił, że Rosję i NATO dzielą "różne wizje" na temat bezpieczeństwa w regionie. - My wciąż będziemy bronić suwerenności i prawa do samostanowienia sąsiadów Rosji. Federacja Rosyjska stara się natomiast narzucić swoją hegemonię i ograniczyć ich suwerenność pod pretekstem obrony własnych interesów - wyjaśnił.


Zastępca sekretarza generalnego zaznaczył również, że NATO rozważa przyjęcie nowych strategii obronnych, które zniechęcą Rosję do podejmowania prób agresji wobec członków Sojuszu leżących na jego wschodnich obrzeżach.

- Chcemy mieć pewność, że w razie jakiegokolwiek, nawet nie bezpośredniego zagrożenia, będziemy mogli szybko zapewnić tym państwom pomoc - wytłumaczył.

Dodał, że jedną z możliwości zwiększenia bezpieczeństwa jest silniejsza obecność sił NATO w Europie Wschodniej.