niedziela, 24 sierpnia 2014

POLSKA : EBOLA ATAKUJE POZNAŃ I KATOWICE

Portal społecznościowy Facebook opanowały fałszywe informacje dotyczące wirusa ebola. Sugerowały one, że wirus dotarł do Polski i podawały dokładną liczbę zarażonych. Według nich w Poznaniu zachorowało 139 osób, a w Katowicach 169. 


Każdy internauta, który chciał dowiedzieć się czegoś więcej o śmiertelnej chorobie musiał kliknąć w link, który przekierowywał na jedną ze stron internetowych. Ta żądała od użytkownika podania danych osobowych, numeru telefonu lub oferowała więcej informacji po wysłaniu sms-a. Każdy, kto kliknął w podany link, rozsyłał go automatycznie dalej - do wszystkich swoich znajomych. 

Plotka o śmiertelnym wirusie ebola, która została masowo wysłana przez Facebooka to akcja scamerska, której celem jest wyłudzenie danych osobowych od internautów.
http://www.mmsilesia.pl/489730/ebola-w-katowicach-plotka-o-smiertelnym-wirusie-obiegla-polske

Czegoś tu nie rozumiem ..? Parę dni temu została podana informacja o podobnej treści z tym ,że miejscem zaatakowanym przez wirus Ebola był szpital w Poznaniu. 
Poniższy mówi o Katowicach. Ktoś miesza ludziom w głowach rozsiewając panikę i to za pieniądze, które płacimy za video jak wynika z poniższego artykułu. 
jedyne co zostało zamieszczone jako dowód na zarazę jest fotografia człowieka z widocznymi objawami  mogącymi  świadczyć o epidemii. Tylko gdzie?


LUB TEŻ JEST TO CELOWE DZIAŁANIE W CELU ŚWIADOMEGO WPROWADZENIA DEZINFORMACJI.
 CZY SĄ INNE INFORMACJE?
waz


Wirus Ebola zaatakował Wojewódzki Szpital w Katowicach. W środę 20 sierpnia 2014 r do szpitala zgłosiło się 4 turystów, którzy wrócili z Afryki.

Dziś 21 sierpnia sytuacja wymknęła się spod kontroli. Trzy pielęgniarki zaraziły się wirusem rozsiewając go po całym szpitalu! Wokół szpitala pojawiło się wojsko, które pilnuje aby żadna osoba się stamtąd nie wydostała! W mieście wprowadzono stan wyjątkowy.

Zobacz przerażające nagranie, które pokazuje panikę ludzi wokół katowickiego szpitala oraz wywiady z lekarzami szpitala. Nagranie można objerzeć w oknie poniżej:


http://twoje-informacje24.pl/