sobota, 23 sierpnia 2014

List holenderskiego profesora do Putina. "Przepraszam za kłamstwa państw zachodnich"

OTO JAK WYGLĄDAJĄ SPRAWY OD ZAPLECZA - TYLKO NIELICZNI MAJĄ ODWAGĘ MÓWIĆ I PISAĆ PRAWDĘ.
OD KOGOŚ NALEŻY ZACZĄĆ !

Cees Hamelink - emerytowany profesor z Holandii przeprasza w nim za kłamstwa Zachodu na temat Rosji, a także dziękuje Putinowi za to, że uchronił świat przed III wojną światową. Naukowiec twierdzi też, że zachodnie media są dziś tubą propagandową dla władzy.
Władimir Putin
"Proszę przyjąć moje przeprosiny w imieniu wielu holendrów, za nasz rząd i nasze media" - tak zaczyna się list napisany przez profesora Ceesa Hamelinka. Dalej, naukowiec nawiązuje do katastrofy malezyjskiego boeinga na Ukrainie. Twierdzi, że fakty w tej sprawie są naginane w taki sposób, żeby oczernić Rosję. "W naszych społeczeństwach, żeby kogoś skazać, najpierw trzeba mieć dowody. To, że Pan i Pana kraj, bez żadnych dowodów został oskarżony o »zbrodnie« jest podłe" - czytamy w liście.

Profesor Hamelink dziękuje w liście Putinowi za to, że "uchronił nas przed konfliktem w Syrii, którego eskalacja mogła doprowadzić do kolejnej Wojny Światowej". Nawiązał w ten sposób do weta, które postawiła Rosja na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w kwestii interwencji zbrojnej w Syrii.

Dalej naukowiec oskarża państwa zachodnie o "wyszkolenie i uzbrojenie »opozycji« na Ukrainie, która przeprowadziła zamach na prawowity rząd w Kijowie". Przekonuje też, że mieszkańcy Krymu wyrazili sprzeciw wobec tych działań poprzez pokojowe demonstracje.

Profesor wzywa też społeczność międzynarodową do buntu przeciwko zakłamywaniu rzeczywistości: "Musimy obudzić obywateli Zachodu, którzy widzą kłamstwa i machinacje naszych rządów [...] Niestety, nasze media przestały być niezależne i stały się tubą propagandową dla władzy. Dlatego ludzie na Zachodzie często widzą rzeczywistość w sposób wypaczony [...]".

Naukowiec nie ma wątpliwości, że jedynym politykiem, który może utrzymać pokój na świecie, jest właśnie Putin: "Wszystkie nasze nadzieje koncentrujemy na Twojej mądrości. Chcemy pokoju. A widzimy, że rządy państw zachodnich nie służą ludziom, tylko pracują na rzecz Nowego Światowego Porządku (New World Order)".