piątek, 26 września 2014

„Ebola, AIDS wyprodukowane przez zachodnie firmy farmaceutyczne i Departament Obrony USA?”

Oskarżają Amerykanów o stworzenie epidemię eboli

thumb

Gazeta „Liberian Daily Observer”, która jest największą gazetą w Liberii, opublikowała na pierwszej stronie artykuł zatytułowany: „Ebola, AIDS wyprodukowane przez zachodnie firmy farmaceutyczne i Departament Obrony USA?” Artykuł oskarża USA o stworzenie epidemii ebola w ramach programu wykorzystującego Afrykę jako poligon doświadczalny dla broni biologicznej.

W artykule czytamy:

„Miejsca w całej Afryce oraz w Zachodniej Afryce, przez lata były wykorzystywane do badań nad nowymi chorobami, szczególnie ebola.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) i kilka innych agencji ONZ, brało udział w wyborze i zachęcaniu krajów afrykańskich do udziału w badaniach/testach, promowaniu szczepień realizujących różne badania.

2 sierpnia 2014 artykuł pt. „Afryka Zachodnia: Co naukowcy zajmujący się bronią biologiczną robią w strefie objętej ebola?” Jona Rappoporta z „Global Research” wskazał problem przed jakim stoją afrykańskie rządy.

W tym i innych sprawozdaniach problematyczne, są m.in. instytucje:

– Medyczny Instytut Chorób Zakaźnych Amerykańskiej Armii (USAMRIID), który jest znanym ośrodkiem badań wojny biologicznej, znajdującym się w Fort Detrick w stanie Maryland,

– Tulane University w Nowym Orleanie, USA, zwycięzca grantów badawczych, w tym dotacji ponad 7.000.000 dolarów z Narodowego Instytutu Zdrowia (NIH) w celu finansowania badań nad wirusową gorączką krwotoczną Lassa,

– Centrum Kontroli Chorób (CDC, agencja USA),

– Lekarze bez Granic (znany również z jego francuskiej nazwy, Medicins Sans Frontiers),

– Tekmira, kanadyjska firma farmaceutyczna,

– brytyjski GlaxoSmithKline,

– Szpital Rządowy Kenema w Kenema, Sierra Leone.

Raporty przekazują historie na temat amerykańskiego Departamentu Obrony (DoD) finansującego badania nad ebola na ludziach. Badania były przeprowadzone zaledwie kilka tygodni przed wybuchem eboli w Gwinei i Sierra Leone. W raportach czytamy dalej, iż DoD przyznał kontrakt o wartości 140 000 000 USD, firmie Tekmira, kanadyjskiej firmie farmaceutycznej, w celu prowadzenia badań nad wirusem ebola.

Prace badawcze obejmowały wstrzyknięcie i wystawienie zdrowych ludzi na działanie śmiercionośnego wirusa ebola. Stąd, DoD jest wymieniony jako współpracownik w „pierwszym na ludziach” badaniu klinicznym ebola (NCT02041715), które rozpoczęło się w styczniu 2014 na krótko przed zgłoszeniem epidemii Ebola w Afryce Zachodniej w marcu. Niepokojąco, wiele raportów również stwierdza, że rząd USA posiada wirusowe laboratorium badawcze bioterroryzmu w Kenema, mieście będącym epicentrum wybuchu Ebola w Afryce Zachodniej.”

Na podstawie: thegatewaypundit.com