wtorek, 2 września 2014

NATO: Ukraina już przegrała wojnę

... a prawda jest taka, że Ukraina przegrała tę wojną zanim do niej przystąpiła - o ile można nazwać to wojną. Jest to bez wątpienia dowód na to co może wyniknąć kiedy ludzie siłą od pługa oderwani bawią się w politykę strategii bez choćby odrobiny znajomości powiedzmy "żargonu politycznego" - liczyła się kasa, którymi chcieli obłowić się tylko nieliczni. Naród każdego kraju musi zapierdalać jak te chomiki w kieracie w kółko i na okrągło ku uciesze jego właściciela. Śmieszne, ale prawdziwe.

Poroszence pozostało jedynie wycofanie jego wojsk, aby uniknąć większych strat !

Kryzys na Ukrainie

Militarnie konflikt jest już przez Kijów przegrany - stwierdził wysoki rangą natowski generał. Poroszence pozostało jedynie wycofanie jego wojsk, aby uniknąć większych strat. Ocena sytuacji wojskowej była dużo bardziej dramatyczna niż jeszcze kilka dni wcześniej. Jak twierdzi "Der Spiegel", na mapie zaznaczone były strzałki pokazujące rosyjskie oddziały rozlokowane wzdłuż granicy w sile co najmniej 20 grup batalionowych, każda w sile minimum 500 ludzi.

Szczególnie natowskich generałów zaniepokoił nowy front na południu, koło Mariupola. Moskwa mogłaby użyć wojsk do utworzenia lądowego połączenia z Krymem - co by wzmocniło nielegalną aneksję półwyspu. Dodatkowo pozbawiłoby to kompletnie Kijów kontroli nad wschodnią granicą Ukrainy.


Duże znaczenie może mieć utrata przez Kijów kontroli nad lotniskiem w Ługańsku. Ukraińcy obawiają się, że Rosja może je wykorzystać do wsparcia rebeliantów lotnictwem.

Największe sukcesy Ukraina osiągnęła w pierwszym tygodniu sierpnia, kiedy niemal sięgnęła po Donieck i Ługańsk. W Kijowie rozbudziło to nadzieje na szybkie zwycięstwo. Wtedy jednak Rosja wzmocniła militarne wsparcie dla rebeliantów. Ofensywa separatystów odrzuciła Ukraińców daleko do tyłu.
Czy ten człowiek się zastanowił nad dalszymi konsekwencjami  dla reszty Ukraińców?  Niestety tak wygląda wciąganie w zawieruchę wojenną  resztę ludzi chcących żyć w spokoju i harmonii z innymi . Od Niemców gówno dostanie - i to z przyczyn politycznych jak i z przyczyn wynikłych z historii. Niemcy mają dobre relacje z Kremlem na podłożu gospodarczym i żadna siła ani propaganda nie stanie na drodze pomiędzy Rosją, a Niemcami. 

poniższy obrazek świadczy o tym jak Niemcy upamiętniają wkład Rosji w czasie II wojny światowej

Berlin sierpień 2014 - Treptower Park -