wtorek, 30 września 2014

Poroszenko pochwalił UPA!

Szokująca wypowiedź prezydenta Ukrainy! Petro Poroszenko (49 l.) nazwał bohaterami żołnierzy UPA odpowiedzialnych za wymordowanie setek tysięcy Polaków.
Poroszenko chwali UPA
Ogrom zbrodni Ukraińskiej Powstańczej Armii, do jakich dochodziło w latach 40. na Wołyniu i we wschodniej Małopolsce, wręcz nie mieści się w głowie. Trudno uwierzyć, by ktokolwiek mógł popierać bestialską rzeź cywilów i morderców nazywać bohaterami. Niestety, taki ktoś istnieje i w dodatku jest to prezydent Ukrainy Petro Poroszenko. Podczas konferencji prasowej w Kijowie stwierdził, że należy poważnie zastanowić się nad tym, by członkowie UPA, którzy jeszcze żyją, otrzymali status weteranów wojennych, bo uznaje ich za bohaterów.

Nie było to żadne przejęzyczenie: na Twitterze Poroszenko powtórzył swoje szokujące stwierdzenie. "Żołnierze UPA - przykład heroizmu i ukraińskiego patriotyzmu" - napisał.

Żywcem ćwiartowali kobiety piłami, nadziewali niemowlęta na bagnety, palili ludzi, którzy chowali się przed rzezią w stodołach. Niewinni cywile ginęli z rąk fanatycznych nacjonalistów tylko dlatego, żebyli Polakami.

KRAJ KTÓRY ZAPOMINA O SWOJEJ HISTORII -  PO PROSTU NIE ISTNIEJE I NIE MA PRAWA ISTNIEĆ !