czwartek, 4 września 2014

Właścicielami obiektów ,,Zawisza ‘ są mieszkańcy Bydgoszczy

Prezydent Miasta Bydgoszczy

Bydgoska Brama Porozumienia zrzeszająca 31 stowarzyszeń, ruchów i organizacji oraz Stowarzyszenie Młodzi Bydgoszczanie wnoszą o zaprezentowanie przez firmę KDD Trans wszystkich 35 nowych autobusów, które mają obsługiwać mieszkańców Bydgoszczy . Obowiązek taki wynika z umowy zawartej przez miasto z firmą KDD Trans.
Zaprezentowanych zostało tylko kilka autobusów. Wzbudza to wątpliwości co do rzetelności realizacji kontraktu przez firmę oraz przypuszczenie ewentualnej pobłażliwości ze strony zamawiającego obsługę komunikacyjną w stosunku do firmy niewywiązującej się w pełni z podpisanego kontraktu. ZDMiKP twierdzi, że przewoźnik KDD Trans jest przygotowany do świadczenia usług.
Pragniemy również przypomnieć, że właścicielami obiektów ,,Zawisza ‘ są mieszkańcy Bydgoszczy a nie Rafał Bruski żądamy natychmiastowego zaprzestania przez Prezydenta Miasta Bydgoszczy gierek biznesowo – politycznych w tej sprawie.

Z poważaniem 
Bogdan Dzakanowski


Pomysł jest  jak najbardziej na czasie zważywszy ,że jest to już druga firma , która weszła na rynek transportu miejskiego w Bydgoszczy i to tak rzutem na taśmę z dużą przewagą nad pozostałymi rywalami, a między innymi MZK Bydgoszcz. Obowiązki jakie spoczywają na przewoźnikach niekiedy są lekceważone ,a do tego takie firmy posiadają szeroką gammę  przywilejów o których Miejskie Zakłady Komunikacyjne mogą tylko pomarzyć. Stąd też stając do przetargów - skazani są na porażkę. Czy w tym mieście znajdzie się siła , która zacznie zespalać w całość dorobek Bydgoszczan i nie tracić na rzecz obcych podmiotów?ahd