niedziela, 26 października 2014

Ebola... do końca roku ma być zarażonych 1, 4 mln osób ?


 Amerykański generał John F. Kelly zamknie Południową granicę przed Emigracją ...


Zgodnie z danymi jakimi dysponują źródła informacyjne jest  to 10 100 osób zarażonych ebolą lecz nikt nie wie ile osób uciekło już zarażonych z początkowym stadium. Jedna osoba jest wstanie zarazić setki innych więc te dane są niekompletne i zaniżone. 


Ci, którzy szukają dobrych wiadomości na temat zwalczania wirusa Ebola nie znajdą wiele dobrych wiadomości od generała piechoty morskiej John F. Kelly, szefa  Dowództwa Południowego Stanów Zjednoczonych. 

Jim Garamone z Departamentu Obrony News donosi, Kelly powiedział publiczności w Narodowym Uniwersytecie Obrony w Waszyngtonie we wtorek, że jeśli choroba osiągnie Amerykę Środkową, "to dosłownie" Katie bar door " i nie będzie masowej emigracji do Stanów Zjednoczonych. " Powiedział również,z całą pewnością, iż "nie ma dobrego sposobu na walkę z wirusem, musimy utrzymać wirusa Ebola w Afryce Zachodniej.
Do końca roku, ma być 1,4 mln osób zakażonych wirusem Ebola i 62 procent z nich umrze , zgodnie z [ Centers for Disease Control and Prevention] ... więc, podobnie jak w Afryce Zachodniej, to jest tylko kwestia  czasu, "Kelly dodał również ,że jest to też szczególnie możliwy scenariusz, jeśli choroba dostanie się do Haiti lub Ameryki Środkowej.

 Jeśli choroba dostanie  się do krajów takich jak Gwatemala, Honduras i Salwador, spowoduje panikę i ludzie będą uciekać z regionu. 

"Jeśli wybuchnie epidemia , to dosłownie" Katie bar door "  STOP  nie będzie masowej emigracji do Stanów Zjednoczonych, "Kelly powiedział. "Będą uciekać z Ebolą, lub jeśli padną takie podejrzenia, że są zarażeni, będą próbowali przedostać się do Stanów Zjednoczonych na leczenie." Kelly powiedział, że handel ludźmi może być dodatkowym problemem w walce z rozprzestrzenianiem się tej choroby.  Również ponadnarodowe sieci przestępcze przemycają ludzi i ci ludzie mogą być przyczyną przenoszenia wirusa Ebola na inne kontynenty.  Kelly mówił o sprawdzeniu  granicy Kostaryki i Nikaragui za pośrednictwem  personelu ambasady USA.