poniedziałek, 24 listopada 2014

42 radnych na... 39 miejsc! OSZUKANE WYBORY !!!To błąd ludzki na ordynarny przekręt? Poznański komisarz wyborczy poinformował, że do sejmiku woj. wielkopolskiego dostało się 42 radnych. Problem w tym, że w sejmiku jest 39 miejsc.


Dziwne rzeczy dzieją się w Poznaniu. W jednym z okręgów wyborczych doszło do cudownego rozmnożenia mandatów wyborczych. Okręg wyborczy nr V, bo o niego chodzi, miał dostarczyć 7 radnych. Tymczasem w oficjalnie wydanym obwieszczeniu poznańskiego Komisarza Wyborczego mowa jest o... 10 radnych! W nadnaturalny sposób okręgowi przybyło więc aż trzech radnych.

Kolejna pomyłka podczas liczenia głosów

Trzech radnych więcej uzyskał, co ciekawe, PSL. Oznacza to, że w związku z wygraną Platformy Obywatelskiej w tym województwie, PSL najprawdopodobniej stworzy koalicję lokalną z sojusznikiem z parlamentu. Zablokują w ten sposób PiS, które uzyskało drugi wynik. Absurdalne jest też to, że w tym samym obwieszczeniu jest wyraźnie zapisana liczba 39 radnych. Skąd się więc wzięła dodatkowa trójka reprezentujących PSL pań: Anna Lis, Wioletta Szkopek i Grażyna Jasny?