środa, 10 grudnia 2014

"na ulicy zginiecie wy zwykli ludzie , a nie politycy" mówi islamista po zabójstwie brytyjskiego żołnierza.BYŁY DOMYSŁY - JEST POTWIERDZENIE .

Sensacyjne informacje dotyczące Polski przynosi amerykański dziennik „Washington Post”. Według dziennikarzy gazety, CIA zapłaciła polskim służbom specjalnym 15 milionów dolarów za prowadzenie tajnego więzienia w Kiejkutach.

Co ciekawe, zgodnie z treścią artykułu Polacy odebrali pieniądze w gotówce, w dwóch kartonach, które miały być przesłane pocztą dyplomatyczną z Berlina. Dolary miał odebrać płk. Andrzej Derlatka w siedzibie Urzędu Ochrony Państwa. UOP stał też za sfinalizowaniem całej operacji.


O artykule pisze Informacyjna Agencja Radiowa.

Polski wywiad dostał trochę funduszy, a agencja pewną lokalizację do prowadzenia tajnej operacji

- pisze „Washington Post”, podkreślając, że obiekt w Kiejkutach był dla Amerykanów najważniejszym ze wszystkich tajnych więzień, stworzonych po zamachach z 11 września.

To właśnie tu agenci CIA mieli aż 183 razy stosować tzw. podtopienie wobec Chalida Szejka Mohammeda, co przez wielu uznawane jest za torturowanie. We wrześniu 2003 roku – według relacji „WP” – więzienie CIA w Kiejkutach zostało zlikwidowane
.


ISLAMIŚCI W EUROPIE - "na ulicy zginiecie wy zwykli ludzie , a nie politycy" mówi islamista po zabójstwie brytyjskiego żołnierza. Czy Polacy mogą czuć się bezpiecznie ? 
Byłbym wstrzemięźliwy z wydawanie bujnych tez o naszym bezpieczeństwie teraz po wydaniu orzeczenia o faktach będących do tej pory tylko poszlaką podkutą w pewne dowody.