piątek, 22 maja 2015

Komorowski i Duda w swej bitwie o stołek chcą podłożyć Polsce świnię ?

Czy Polska może lub czy powinna przyjąć 300 rodzin syryjskich chrześcijan, którzy - uciekając przed wojną - poprosili o azyl w naszym kraju?

Czy przyjmiemy syryjskich chrześcijan? Duda i Komorowski o Polsce w świecie

Andrzej Duda stwierdził, że 300 rodzin syryjskich chrześcijan powinno dostać azyl w Polsce i mógłby taką obietnicę złożyć.

- Chciałbym ich ściągnąć do Polski, bo jestem przekonany, że spotkaliby się tutaj z życzliwością. To ludzie bliscy nam kulturowo i należy się przejmować losem chrześcijan na całym świecie. Polska powinna im pomóc, bo dla nich to kwestia życia - mówił kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Andrzej Duda dodał przy okazji, że obecny rząd w kwestii pomocy udzielanej nawet Polakom za granicą nie potrafi działać sprawnie. Jako przykład podał "trwające dwa tygodnie przepychanki" związane ze zorganizowaniem przyjazdu do kraju Polaków żyjących w Donbasie.

Bronisław Komorowski stwierdził
z kolei, że "Polskę powinno być stać na to", by przyjąć syryjskich chrześcijan "zgodnie z procedurami, jakie w państwie polskim obowiązują", ale "każdy powinien brać udział w takich działaniach (wspierających potrzebujących - red.) we własnym zakresie".

..  widać ,że generał marynarki wojennej USA ma więcej rozumu w głowie niż ci dwaj :  
Pytanie jakie powinno paść to : Co zrobią i jakie są możliwości , aby uniemożliwić wjazd islamistów do kraju?
CHCE POLSKA I NATO W SOJUSZU WOJOWAĆ ? PROSZĘ BARDZO BLISKI WSCHÓD - POLA JEST CI TAM DOSTATEK , A I POŻYTEK PRZYNIOSĄ WYZWALAJĄC TERENY DLA UCHODŹCÓW .  Polski nie stać na utrzymanie innych skoro sami mamy biedę ,aż piszczy ! Co to kurwa ma być - dla tych naszych biednych rodzin też to jest wojna o przeżycie każdego nowego dnia. My też mamy dzieci ,które należy objąć opieką. Ludzie bez pracy też chcą po 800 setek albo i więcej .  Polak ma szukać żarcia w śmietniku , a oni robia sobie dobrą kampanię.  Polska jest za biedna ,a skutek pierdolonej polityki jaką prowadzono przez ostatnie 25 lat pokazuje efekty
.

Gen. Breedlove: niektórzy imigranci to "elementy ekstremistyczne"

Dowódca wojsk NATO w Europie generał Philip Breedlove oświadczył w czwartek, że na pokładzie płynących przez Morze Śródziemne łodzi z nielegalnymi imigrantami, próbującymi przedostać się do Europy, mogą znajdować się przestępcy i potencjalni terroryści.


Niektórzy imigranci to "elementy ekstremistyczne"

- Niektórzy z tych ludzi są legalnymi uchodźcami z terenów, które nie są kontrolowane przez państwo - wskazał Breedlove. Ale inni pasażerowie to członkowie "zorganizowanych grup przestępczych i elementy ekstremistyczne" - dodał.

Dzień wcześniej zastępca dowódcy sił NATO w Europie generał Adrian Bradshaw powiedział, że Sojusz jest gotów wesprzeć misję UE w walce z przemytnikami ludzi na Morzu Śródziemnym, jeśli tylko przywódcy krajów unijnych wyrażą odpowiednią wolę polityczną.

W ramach operacji Active Endeavour, rozpoczętej po zamachach terrorystycznych w USA we wrześniu 2001 roku, okręty NATO patrolują Morze Śródziemne i monitorują transport morski na tym akwenie, by zapobiegać atakom.