niedziela, 31 maja 2015

Su-24 przepędziły USS Ross pływającego po Morzu Czarnym

Amerykanie tak daleko od domu ?  
Bombowce Su-24 Floty Czarnomorskiej wymusiły zmianę kursu na amerykańskim niszczycielu USS Ross pływającym po Morzu Czarnym 

- Załoga amerykańskiego niszczyciela USS Ross zachowywała się prowokacyjnie i agresywnie. To wywołało zaniepokojenie operatorów stacji śledzenia i załóg okrętów Floty Czarnomorskiej, którzy wykonywali swoje obowiązki - podało źródło w rozmowie z agencją RIA Nowosti.
"Pełna gotowość"


"Poderwane na rozkaz bombowce Su-24 zademonstrowały Amerykanom gotowość do ostrego powstrzymania przekraczania granicy i obrony interesów kraju. Niszczyciel natychmiast zawrócił i odpłynął w wody neutralne we wschodniej części Morza Czarnego" - podaje rządowa agencja informacyjna, powołując się na swoje źródło na anektowanym przez Rosję Krymie.
- Amerykanie prawdopodobnie nie zapomnieli incydentu, do którego doszło w kwietniu 2014 roku, gdy jeden Su-24 "zgasił" całą aparaturę najnowocześniejszego amerykańskiego niszczyciela przenoszącego elementy tarczy antyrakietowej USS Donald Cook - powiedział rozmówca RIA Novosti.

Niszczyciel USS Ross wpłynął do Morza Czarnego 23 maja. Poprzednio wpłynął na ten akwen w listopadzie 2014 roku.