czwartek, 18 czerwca 2015

A tymczasem w Norymberdze - Niemcy....

Niemcy fascynują się malarstwem i to nie kogo innego jak samego mistrza pędzla Adolfa Hitlera. Czyżby Niemcy z łezką w oku wracali do korzeni i swojej wielkości ? Oj chyba tak . Dzisiaj Niemiec brzmi tylko dumnie na mapach świata z obrazem Angeli w tle . Bo i Niemcy mają dość obecności lontrusów z obcą kulturą  . Zebrało się na wspominki ?  Wszędzie są zakazywane kulty ku czci faszyzmu , a tu masz ...

Kup obraz Hitlera

Gratka dla kolekcjonerów. Czternaście akwareli i rysunków Adolfa Hitlera trafi pod młotek na aukcji w Norymberdze zaplanowanej na 18-20 czerwca. Na niektórych z prac z lat 1904-1922 widnieje podpis A. Hitler

Niemiecki dom aukcyjny Weidler spodziewa się, że niektóre obrazy mogą zostać sprzedane nawet za 50 tys. euro - informuje Głos Szczeciński. Najdroższa z licytowanych prac przedstawia zamek Neuschwanstein należący do króla Ludwika II. Teraz to jedna z największych atrakcji turystycznych Bawarii.


Dotychczas największą wartość osiągnęła akwarela "Stary Ratusz", przedstawiająca siedzibę władz Monachium. W 2014 r. prywatny kolekcjoner zapłacił za nią 130 tys. euro.

Prace autorstwa przyszłego wodza III Rzeszy, które trafią na aukcję, zostały namalowane miedzy 1904 a 1922 rokiem. Obrazy Hitlera, którego nie przyjęto do Wiedeńskiej Akademii Sztuk Pięknych, to przeważnie kopie pocztówek z początku XX wieku.