wtorek, 2 czerwca 2015

BYDGOSZCZ: POWSTAJĄ PIERWSZE KOMITETY WYBORCZE "JOW"

Dzisiaj w Bydgoszczy o godz. 17.00 w auli wykładowej Park Hotelu mieszczącego przy ulicy Wrocławskiej zostało zainicjowane pierwsze spotkanie mające na celu utworzenie Lokalnych Komitetów do Spraw referendum Ogólnokrajowego Jednomandatowych  Okręgów Wyborczych tzw. JOWów. 

Głównym promotorem spotkania był Radny miasta Bydgoszczy  Bogdan Dzakanowski oraz prof. Janusz Sanocki. Przedmiotem tego spotkania było wyjaśnienie czym w ogóle są JOWy i jak działają w praktyce . Wśród dużej liczby zainteresowanych przybyłych gości i ja się tam pojawiłem na zaproszenie Pana Bogdana Dzakanowskiego. 
Każdy z uczestników otrzymał broszurę z opisem i historią powstania jednomandatowych okręgów w realnym świecie polityki w krajach przodujących w rozwiniętej demokracji . 


Profesor Sanocki powiedział ,że w chwili obecnej najlepsze co może spotkać nasz kraj jest powstanie jednomandatowych okręgów wyborczych , które nie wprowadzają dyktatury partyjnej wśród członków , a to oznacza ,że  każdy może zakładać komitety i działać zgodnie z wytycznymi i przekonaniami zbierając przy tym zaplecze w postaci wyborców, ludzi którzy zaufali danemu kandydatowi. 
Osobiście jestem przekonany ,że taka droga wytyczana przez JOWy ma prawo osiąść na stałe w naszym kraju . To na prawdę jest sposób na zdrową demokrację . 


Co należy zrobić? 

Przekonać jak największą liczbę Polaków do zmiany - już czas zmienić stare nawyki, gdzie w partiach politycznych grasuje ciągle nieuchwytny duch pociotków i kolesiostwa.  
Do tej pory to partia lansowała swojego kandydata , a czy on był mądry czy głupi jak stołowe nogi to jednak kandydat dla którego reszta torowała drogę na sam szczyt. Inni choć by posiadali złote środki na innowacje oraz  chcieli zaistnieć na arenie świata polityki maja drogę zamknięta z urzędu i koniec! Tak tak, jak  prezesowi nie trzymasz sztywno palca w dupie to on nawet nie spojrzy na ciebie. Żenada.
 Dlatego w naszym kraju mamy takie dziadostwo .  

Polacy muszą sie przekonać do JOWów bo warto. 
OTO JAK NALEŻY ZROZUMIEĆ CZYM  SĄ JOWy. SKĄD POCHODZĄ W ZARYSIE HISTORYCZNYM KSZTAŁTUJĄCYCH POLITYKĘ KRAJÓW PRZODUJĄCYCH w/g  PROFESORA JANUSZA SANOCKIEGO. 

Pierwsze osoby zainteresowane publikacją posta i choć pora jest późna to jednak ktoś czyta moje posty na bieżąco.  Dzięki.


Ponad 3 miliony Polaków opowiedziało się za pozytywną zmianą, za wprowadzeniem 460 JOW w wyborach do Sejmu. Okazało się, że Polska Potrafi, że Wy potraficie działać. Tego potencjału i tej wielkiej szansy na zmianę pokoleniową nie można zmarnować. Dlatego chcemy byście poszli dalej z nami, po Polskę dla Obywatele, nie politycznych klanów!
1.Nie tworzymy partii politycznej
Ne tworzymy partii politycznej, żadnych STRUKTUR, żadnych pełnomocników czy władz. To ma być oddolny Ruch Obywatelski, Ruch Pozytywnej Zmiany i Zdrowego Rozsądku, którego brakuje w polskim życiu publicznym.Wszyscy, którym leży dobro Polski na sercu niech czują się zaproszeni. Działamy razem, oddolnie w swoich małych Ojczyznach. Organizujmy się! W II połowie czerwca spotkamy się zgodnie z obietnicą w Lubinie!
2. Referendum i ruchJOW.pl
6 września odbędzie się ważne dla nas referendum, m.in w sprawie wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. To dla nas Wielka Szansa na mobilizację i edukację naszych Rodaków w kraju i zagranicą. O tym jak ważna jest ta zmiana muszą dowiedzieć się wszyscy w Polsce. Dlatego polecamy rejestrację na stronie ruchjow.pl i współdziałanie w kwestii wygrania referendum. Zachęcamy do głosowania, TAK DLA JOW!.
3. Regionalni przedstawiciele ds. kontaktów z mediami
W związku z tym, że wiele osób powołuje się teraz na Pawła Kukiza bez wiedzy i zgody, powołamy wkrótce osoby do kontaktów z mediami w danych Regionach. Informacje będą dostępne na stronie kukiz.org Nasz przekaz musi być jasny i klarowny, walczymy przecież o zmianę ustrojową, więc przeciwnicy są bardzo mocni.