wtorek, 2 czerwca 2015

BZDURA!!! ZAPISZ SIĘ DO ZWIĄZKÓW NA UMOWIE ŚMIECIOWEJ ! I CO DALEJ .. ?

Takiej bzdury jaką usłyszałem dzisiaj w radiu .. dosłownie powaliła mnie z nóg ! \Jeżeli jest jakiś chętny niech próbuje na własny rachunek.  Odradzam i to stanowczo. 
NIC DODAĆ NIC UJĄĆ - TO JEST NAJWAŻNIEJSZE A NIE  JAKIEŚ TAM ZWIĄZKI ! 
Jakieś 2 lata temu byłem jeszcze przewodniczącym związków zawodowych w NSzz solidarność  w jednej z bydgoskich firm przewozowych. Oczywiście byłem zatrudniony na etacie pełnym. I co z tego?  Zarząd firmy robił co jemu się żywnie podobało - do pewnego momentu kiedy stwierdziliśmy ,że jesteśmy rżnięci w dupę każdy z osobna i wszyscy razem . Firma skubała pracowników po troszeczku tak żeby nie podpadło. 
Doliczyliśmy się  na jaką kwotę nas oskubano było to proszę państwa 2, 5 miliona złotych - tego tak nie mogliśmy pozostawić . Przyszła kolej na Państwową Inspekcje Pracy ,która podjęła sie tego zadania. Pierwsze wejście nastąpiło w filii w Krakowie następnie w Bydgoszczy i Warszawie , gdzie mieścił się zarząd firmy Mobilis. 
Inspektor podczas wykonywania swoich czynności oniemiał kiedy doliczył się takiej samej kwoty na jaką firma nas orżnęła -  STWIERDZIŁ KRÓTKO TO NADAJĘ SIĘ DO PROKURATORA! TO Jasne jak słońce nic dodać nic ująć . 

Zarząd spółki nie mógł zdzierżyć takiej sytuacji - to była  potwarz  dla nich . Postanowili za wszelką cene pozbyć się nas szukając dowodów obciążąjących i znaleźli. Ponoć tam , gdzie drwa rąbią tam wióry lecą - no cóż pozbyłem się pracy - i mam już 2 lata problemy , aby się gdzieś dostać . Mam swój honor i nikomu w dupę włazić nie będę .... ?  A wielkie związki co na to ????  Oprócz prawnika , który nie bardzo wiedział co  jak ma postępować żadnego innego wsparcia nie otrzymałem. Firma grała na zwłokę - czyli liczył się dla nich czas , ich było stać na to mnie nie . I choć sprawę w sądzie pracy miałem wygraną to ze względu na charakter postępowania musiałem iść na ugodę co mogło doprowadzić człowieka do szewskiej pasji . Doradców było wielu w związkach...  było .                

TAK JAK SIE POJAWILI W ŻYCIU TAK ZNIKNĘLI - WIĘC LUDZIE  NIE WIERZCIE KURWA ŻADNEMU PAJACOWI . BO MACIE BYĆ TYLKO EPIZODEM NA LIŚCIE DOTACJI NA RZECZ ZWIĄZKÓW. MACIE ZASILAĆ SZEREGI , A KIEDY BĘDZIE TRZEBA MACIE DRZEĆ MORDY NA ULICZNYCH ZBIEGOWISKACH . CZY KTÓREŚ Z TYCH LICZNYCH MORDOKRZYKACZY COŚ WNIOSŁO W SYTUACJĘ PRACOWNIKÓW TEJ POWIEDZMY POTOCZNIE SZAREJ STREFY?  NIE !

TYLKO TA NASZA PIER... PSEUDO INTELIGENCJA JEST W STANIE COŚ SOBIE WYWALCZYĆ - BO TO SĄ LUDZI Z KLASĄ TAK?  LEKARZE, PIELĘGNIARKI ITD.  

Sprawy do dnia dzisiejszego toczą się w sądach na podległych terenach . Sa ludzie , którzy w nas wierzyli  i wierzą choć nas już  nie ma.  Napisałem to dość pobieżnie lecz należy choć odrobiną tematu podpartego praktyką przekazać dalej.

Miejcie oczy i uszy otwarte i nie słuchajcie pierdół bo nie zdrowe.

Przy odrobinie chęci rozpiszę ten temat w oparciu o nazwiska osób , które piastują odpowiednie funkcje, a że są nadal osobami publicznymi więc i wizerunek jest jak najbardziej wskazany.