piątek, 26 czerwca 2015

Co to znaczy, że Kukiz współpracuje z upadłymi baronami PO?

Piotr Rybak, lider ruchu Oburzonych, założonego razem z Pawłem Kukizem, ma dziś dla niego wiele gorzkich słów. Wzywa do opamiętania i zarzuca Kukizowi, że dał się omotać sitwie.


TO NIE TEN SAM , KTÓRY BYŁ W BYDGOSZCZY ? PADAŁY: ACHY I OCHY , A TERAZ POCZUŁ GALANTERIĘ SKÓRZANĄ KUKIZA NA WŁASNEJ DUPIE ? A JEDNAK TO WALKA O STOŁKI ! I PO CO ROBIĆ Z LUDZI IDIOTÓW ? JAK WIDZĘ TE MIOTAJĄCE SIĘ STADA BEZPAŃSKICH PSIAKÓW - TAŃCZĄCYCH W RYTM MELODII JAKA IM PAN GRYWA ..... TO CZŁOWIEKA MOŻE SZLAG TRAFIĆ .

Oczywiście nie mam nic p-ko Kukizowi - wręcz przeciwnie . Zmiany muszą nastąpić i to od zaraz . Jedno tylko nie dawało mi spokoju i to juz przed wyborami prezydenckimi ? Podobały mi sie wystąpienia Kukiza i zresztą nie tylko mi o czym mówiły sondaże . Postanowiłem poszukać w internecie kto ? stoi za KUkizem bo było to pewne ,że jakieś zaplecze musi mieć i tu nie ma nic do gadania. .. Nie znalazłem niczego . Pomyślałem ,że jest to faktycznie czysty człowiek...? ale wytrwałość w poszukiwaniach została nagrodzona i znalazłem mały , drobny artykuł (teraz już nie jestem w stanie podać strony ) lecz tam była wzmianka o dość bliskich kontaktach Kukiza ze Schetyną we Wrocławiu??? To dało mi dużo do myślenia i nie popełniłem błędu - "nie kupuje kota w worku" spotkałem moją znajomą też to tak było krótko przed wyborami .. zadała mi pytanie na Kogo będę głosował ? Opowiedziałem jej to co wychodziło z moich ustaleń i nawet jej polityka sie zmieniła.

Dzisiaj Rybak jest zaskoczony tym o czym ja wiedziałem dużo wcześniej - czyli jeszcze bardzo mało wiemy , albo nie wiemy niczego, a przekonamy sie niebawem (ahd)


Fakt: Czego się pan spodziewa po sobotniej konwencji Pawła Kukiza?

Piotr Rybak, były współpracownik Pawła Kukiza: Niczego! To zwykły spęd i niepotrzebne ściąganie ludzi z całej Polski. Sztab Pawła Kukiza nie ma nic do zaoferowania społeczeństwu polskiemu.

Co też pan opowiada? Trwają kuluarowe rozmowy, ciągle słychać o JOW-ach, Kukiz cieszy się poparciem…Od czasu ogłoszenia wyników prezydenckich Paweł Kukiz nie kontaktuje się z nikim. Nie rozmawia ze swoimi ludźmi, którzy mu wcześniej pomogli wypłynąć na szerokie wody. Skąd taka przemiana? Dotychczas, kiedy byłem obok Kukiza, ludzie go kochali. Gdy pojawił się Miłosz Lodowski przyjęli dziwną taktykę odwracania się od tych, którzy pracowali na dobry wynik w wyborach.

Pana namawiano do tego żeby nie mówić o Patryku Hałaczkiewiczu i Robercie Raczyńskim. Dlaczego?

Bardzo się zbulwersowałem, kiedy dowiedziałem się, że za moimi plecami stoją ludzie z jakimi walczę przez ćwierć wieku! A dostali się tam dzięki Hałaczkiewiczowi. Kogo reprezentuje taki Raczyński? Partyjną burżuazję. Nie można go obalić, bo stworzył potężną sitwę i struktury kolesiostwa na terenie Lubina. Mowa o ludziach umoczonych w brudnych spółkach i nie tylko. Ich miejsce jest w więzieniach. Tylko dokumentacja jest tak fałszowana, że nawet CBA nie dojdzie w tej chwili prawdy. Tymczasem my chcemy tworzyć nową jakośćruchu obywatelskiego.

Paweł Kukiz odciął się od Roberta Raczyńskiego na Facebooku.

Zrobił to dopiero w środę, a w ogóle nie powinien z tymi ludźmi współpracować! Kukiz doskonale wiedział jakie struktury, jaką sitwę, prowadzi Raczyński. Informowałem Pawła, że w miejsce Dutkiewicza znaleźli jego, kiedy decydował się na udział w wyborach do samorządu. Tylko my wtedy walczyliśmy o obywatelską Polskę. Powiedziałem: „Paweł, nie wchodź w te układy, bo to są straszni ludzie. To oni tworzą beton”. Mimo wszystko on wszedł w to bagno. Ale ja dowiedziałem się o tym w dniu wieczoru wyborczego…

To znaczy?

To był tak zwany cichy sztab wyborczy, który stworzył Patryk Hałaczkiewicz. Mam wrażenie, że Paweł o tym wiedział i dał na wszystko przyzwolenie. Gdybym wiedział wcześniej, jak „niezwykli ludzie” stoją za tym sukcesem, to natychmiast bym się odciął od tych interesów.

Paweł Kukiz współpracuje z ludźmi z którymi wcześniej chciał walczyć?

To pytanie powinno być skierowane do Pawła. Na Facebooku oświadczył, że odcina się od Raczyńskiego. Ale nie całkowicie od jego osoby, a od jego wypowiedzi w mediach. A to bardzo ważne.

Kukiz umacnia sitwę?

Do tej pory, od miesiąca, alarmuje go o całej sytuacji, a on nie reaguje… Wobec tego nie mogę powiedzieć czy umacnia sitwę czy nie. Na pewno się z tym towarzystwem kontaktuje i spotyka. Dla mnie to nie do przyjęcia. (drodzy szanowni - Kukiz zaczął pojmować jak to wszystko funkcjonuje i na jakich zasadach. Rozdziawiona gęba tu nic nie pomoże !)

Co to znaczy, że Kukiz współpracuje z upadłymi baronami PO?

Obecnie skrzętnie ukrywa się listę potencjalnych kandydatów do Sejmu. Ale jeśli w mediach padają jakieś nazwiska, to nie bez kozery.

Rzuci pan nazwiskiem kogoś, kto ma wpływ na przyszłe listy Pawła Kukiza? Albo kogoś, kto się na nich znajdzie?

Pewniakiem na liście jest Piotr Guział. Znajdą się tam liczni samorządowcy, do niedawna działacze PO. Wiem o rozmowach telefonicznych między Raczyńskim, a Schetyną. Chyba coś tu jest nie tak, skoro obaj kończyli razem studia i się dobrze znają.

Może sobie wspominają? Dyskutują o wspólnych wypadach czy ładnych studentkach?

Sądzi pan, że w tak gorącym okresie o tym rozmawiają? Ja myślę, że rozgrywają obywatelski ruch Pawła Kukiza. Jestem żywym przykładem. Zawsze byłem murem za Kukizem, a nagle on bezpodstawnie odsunął mnie od siebie. Delikatnie zaproponował mi żebym zajął się teraz tworzeniem nowego ruchu ze Sławomirem Izdebskim.

Gdzie leży błąd?

Sztab Pawła Kukiza działa w tej chwili na niekorzyść ruchu. Cały czas premiuje ludzi z przeszłością polityczną. A na początku ruch miał być oddolny, obywatelski, gdzie miejsce znajdzie każdy, kto zostanie wydelegowany przez swoje społeczeństwo.

Co zrobi pan teraz, jako Paweł Rybak?

Odszedłem z ruchu Pawła Kukiza w geście protestu. Dopóki nasz lider nie odetnie się od reżimowych prominentów – tych z Lubina i nie tylko, to ja się pod tym nie podpiszę. Bo cel był zupełnie inny. (Pamiętam - byłem na tym spotkaniu w Bydgoszczy , gdzie Kukiz był zachwalany, nawet powyższa fotka jest moim dziełem . Był tam tez Izdebski i chyba jako jedyny parę ciekawych rzeczy powiedział , ale on już jest przyzwyczajony do takich przemówień tak,że poszło mu to bez problemu. )


Po wyborach prezydenckich woda sodowa uderzyła do głowy Pawła Kukiza?

Jako człowiek, który przez pięć lat dużo przeżył z Pawłem, mogę powiedzieć jedno: to dwie różne osoby. Przed wyborami był Paweł Kukiz – człowiek wspaniały, radosny, niosący nową jakość polityczną, która dawała nadzieję ludziom i rodakom. Niestety, później pojawił się Paweł Kukiz, który wszystko niszczy, ucieka przed ludźmi, nie odbiera telefonów, boi się spotkać z przyjaciółmi. A przyjaciół nie niszczy się ze względu na jakieś dziwne układy! Ja się na to nie zgadzam! Pawle, opamiętaj się!!! Naród czeka byśmy szli wspólnie: rolnicy, górnicy, pielęgniarki, wszyscy. Póki nie zwyciężymy w Sejmie, nic się nie zmieni.