niedziela, 7 czerwca 2015

JOW - 61 PROCENT POLAKÓW JEST ZA - A TY?

Zagłosujesz w referendum w sprawie Jednomandatowych 
Okręgów Wyborczych ?


Według najnowszego sondażu 61% Polaków jest zwolennikami wprowadzenia JOW-ów... Sprawa ta cieszy się dość dużym zainteresowaniem, bo wiele osób zgłosiło swoją chęć uczestnictwa w referendum. A wy jak zapatrujecie się na referendum? Weźmiecie w nim udział? Jesteście zwolennikami JOW-ów? 

Berliński dziennik: Kukiz mógłby położyć kres rządom PO"Berliner Zeitung" publikuje relację Jana Opielki z Warszawy o nowicjuszu na polskiej scenie politycznej: piosenkarzu Pawle Kukizie, który może stać się zagrożeniem dla elit politycznych.

"W wyborach, zdobywając może znów 20-procentowe poparcie, mógłby stać się drugą co do wielkości siłą. Jest to nieco mniej niż poparcie dla opozycyjnej partii PiS, ale więcej niż poparcie dla rządzącej Platformy Obywatelskiej z Ewą Kopacz, która uzyskuje (w niektórych sondażach - przyp. red) tylko 17 proc. Kukiz mógłby stać się w Europie pierwszym muzykiem, który znacznie przyczynił się do zmiany rządu" - pisze autor relacji.

DUDA WYGRAŁ DZIĘKI KUKIZOWI 
"Ale idee i wizje przedstawiane dotąd przez Kukiza są dość mgliste" - pisze Opielka, zaznaczając, że "Kukiz mógłby rzeczywiście przyczynić się do położenia kresu liberalno-konserwatywnemu rządowi Ewy Kopacz. 51-letni piosenkarz pociąga za sobą rzesze niezadowolonych, przeważnie młodszych wyborców. To oni w drugiej turze wyborów prezydenckich oddali decydujące głosy na kandydata PiS Andrzeja Dudę".