czwartek, 18 czerwca 2015

Medjugorie - MIEJSCE WYKLĘTE PRZEZ KOŚCIÓŁTa decyzja papieża może wielu szokować. Ojciec Święty ma niebawem ogłosić swoje stanowisko w sprawie rzekomego ukazywania się Matki Boskiej w Medjugorie. To miejsce, do którego rocznie zmierzają miliony pielgrzymów. Jeśli Franciszek nie uzna objawień, udział w pielgrzymce będzie grzechem!

O sprawie pisze „Dziennik Polski”. Gazeta przypomina, że od 1981 r. grupce mieszkańców Medjugorie ukazuje się rzekomo Matka Boska
. Ale nie brakuje ludzi – wśród nich jest jeden z watykańskich egzorcystów – którzy przekonują, że to szatan podszywa się pod Maryję!


Wyjazdy do Bośni i Hercegowiny, gdzie mieści się sanktuarium, organizowane są przez biura podróży i parafie. Oficjalnie mają one jednak charakter „turystyczno-krajoznawczy”, bo Stolica Apostolska nie uznała dotąd nadprzyrodzonego charakteru zjawisk zachodzących w Medjugorie. Z tego powodu wciąż nie można organizować tam oficjalnych pielgrzymek.

Ks. prof. Jan Machniak, kierownik Katedry Teologii Duchowości Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” przypomina, że Kościół kieruje się zasadą, iż o wizjach, które wciąż trwają, nie orzeka się, dopóki nie zostaną zakończone.

Matka Boża zaczęła się im ukazywać 24 czerwca 1981 roku w miejscu zwanym Podbrdo, u podnóża wzgórza Crnica. Objawia się im do dnia dzisiejszego. Trójce z nich (Ivan, Vicka, Marija) przez już ponad 31 lat objawień prawie codziennie, pozostałej trójce (Mirjana, Ivanka, Jakov) z różną częstotliwością, raz w roku bądź raz w miesiącu. Matka Boża objawia się widzącym tam, gdzie aktualnie przebywają.

Wzywa cały świat do modlitwy i nawrócenia, przekazuje liczne orędzia, w których zachęca do pogłębienia życia wiary i życia sakramentalnego, do lektury Pisma Świętego oraz wszelkiej pobożnej praktyki, do pokuty oraz oddania swojego życia Jezusowi. Przekazuje widzącym tajemnice dotyczące przyszłych losów Kościoła i świata. Objawienia badała specjalna komisja powołana przez papieża Benedykta XVI w 2010 roku. Komisja jeszcze nie przedstawiła wyników swoich badań. Być może zmieni się to teraz.


Po analizie powyższego artykułu w oparciu o wypowiedzi przedstawicieli kościoła - należy mieć niestety mieszane uczucia co do wiary ???  Bo w końcu KTO i CO ? jest ważniejsze dla wyznawców Chrześcijaństwa - czy człowiek podający się samozwańczo za namiestnika Boga na Ziemi ? Czy też zjawiska mające swoje pochodzenie wyciągnięte rodem z SF.  Jedna i druga strona dla nas zwykłych członków w wierze  jest nie lada  wyzwaniem zaś cała reszta czyli duży odsetek jeszcze wierzących ma to dokładnie głęboko w dupie. 
Jeżeli kościół ogłasza lub ma ogłosić światu iż pielgrzymi do MEDJUGORIE są już przeklęte bo tak to należy nazywać po imieniu, a mówiąc ściślej są oparcia w doktrynie kościoła o nieomylności co do miejsca i cudu.  Kościół jak widać poszedł jeszcze dalej i postanowił wysłać tam całe sztaby egzorcystów - co prawda nie na raz lecz w przeciągu dłuższego czasu.  Ustalenia jakich dokonali są zatrważające - padło jasne stwierdzenie ,że to szatan jest autorem tych objawień. W dzisiejszych czasach to brzmi jak idiotyzm podparty ślepym majaczeniem starych ludzi stąpających po cienkiej linii  zwanej chorobą schizofrenii .
Ludzie i tak mają problemy z pojmowanie tego zagadnienia , a co dopiero spotkać się twarzą w twarz z szatanem.  W dzisiejszych czasach  ludzie prędzej uwierzą i wierzą w działanie MATRIXA czyli życie w świecie wirtualnej rzeczywistości niż w działanie mitycznych i mistycznych sił nadprzyrodzonych .
W związku z powyższym należy i trzeba śledzić wszystkie doniesienia z Watykanu , ale i nie tylko na ten temat - bo dzieje sie coś dziwnego  i jest to zapowiedź przed czymś złym na co i tak pewnie nie będziemy mieć wpływu. (AHD)