piątek, 5 czerwca 2015

NIEWOLNICZA PRACA W LIDLU - 33 LETNI PRACOWNIK POPEŁNIŁ SAMOBÓJSTWO !Pracownicy jednego z francuskich oddziałów Lidla przystępują do strajku. Są oburzeni i zrozpaczeni po samobójczej śmierci ich 33-letniego kierownika, który targnął się na swoje życie z powodu przemęczenia i olbrzymiej presji w pracy


Oburzenie i rozpacz wśród pracowników Lidla. Na południu Francji w jednym z dyskontów doszło do niewyobrażalnej tragedii. W nocy z piątku na sobotę 33-letni kierownik zmiany popełnił samobójstwo w swoim miejscu pracy w Rousset. 4 czerwca, zbulwersowani i pogrążeni w bólu pracownicy Lidla rozpoczynają strajk przeciwko zarządowi.
Według osób zatrudnionych w sklepie, ich zmarły kolega Yannick harował od świtu do
nocy, nawet nie zapisując przepracowanych godzin. Przedstawiciele związków zawodowych we Francji demaskują nieludzkie metody zarządzania wdrażane przez menedżerów Lidla.

– Pracownicy są zestresowani do granic, przemęczeni, zastraszani, sankcjonowani, akierownicy sklepów tyrają po 70 godzin tygodniowo. Najmłodsi uciekają w poszukiwaniu lepszej pracy, a na ich miejsce natychmiast zatrudnia się innych – informuje Christophe Polichettin, sekretarz generalny związków zawodowych CGT w Marsylii.

Dyrekcja Lidla we Francji ucina jakąkolwiek dyskusję na ten temat.

– Jesteśmy w okresie żałoby i pod wpływem emocji. Trwa wewnętrzne i zewnętrzne śledztwo, które pomoże zrozumieć okoliczności i przyczyny tej tragedii – powiedział Nicolas Calo, rzecznik Lidla.

Rodzina zmarłego mężczyzny została objęta opieką psychologa.

Strach przed utratą pracy wyzwala zezwierzęcenie wśród pracodawców we wszystkich oddziałach tych i innych sklepów na terenie całej europy. Czy musi coś sie wydarzyć tragicznego ,żeby reszta zaczęła coś robić ?  W Polsce jest podobnie - zapierdal na maxa - dlaczego przyjmowani są tam tylko ludzi młodzi ? Bo można ich eksploatować z  większą wydajnością. Ludzie sami są sobie winni ,że dają sobą manipulować i pozwalają sobie na zakładanie jarzma niewolniczego- widocznie dobrze być poniżanym i już.