środa, 24 czerwca 2015

SZCZURY UCIEKAJĄ - SIKORSKI TEŻ ?

To było do przewidzenia i już niejednokrotnie różni przedstawiciele o tym pisali i mówili . Strach w zmianach na szczeblu władzy w Polsce i degradacji PO doprowadził do ucieczek bo chyba tak to należy nazwać - najpierw Tuska , a teraz wirażki Sikorskiego .  Tam , gdzie się udaje warto dogłębnie   to   sprawdzić ??  Firma ta powiedzmy w cudzysłowiu firma zajmuje się doradztwem i opiera się na sprawdzonych umiejętnościach adeptów w oparciu o zajmowane stanowiska w przeszłości , a chodzi tu o ministrów , prezydentów itd . Co to oznacza ?  Jak dla mnie jest wywiad mogący zaszkodzić interesom Polski .  Nawet byłbym skłonny powiedzieć dokonać zdrady na rzecz obcego państwa i pomijam już fakt przynależności do nato i ue  .  Tak boją się własnej historii , boja sie i to znacznie wydarzeń Smoleńskich . Tu nikt juz chyba nie ma złudzeń , że jest to główna przyczyna ucieczki, a rozliczni z tego będą.  Pierwszy Tusk uciekł do Brukseli dzięki bliskim kontaktom  z Angelą Merkel - działał na rzecz niemiec i jej polityki - nagroda została wręczona i przyjęta . Tusk tym samym pozostawił na placu boju kompana Sikorskiego i jak pamietamy Sikorski wtedy bardzo się wkurwił bo myślał ,że to on zajmie to stanowisko. Jak widać kumpli nie ma (heh_) .  Kto w tym kraju rządził , a wy im przyklaskiwaliście !  Sikorski wyjeżdża z Polski. (UCIEKA !) 
Wiemy, co będzie robił!


Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (52 l.) jest już jedną nogą poza polską polityką – ustalił Fakt. Bliski znajomy marszałka potwierdził nam informację, że na byłego szefa MSZ czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council. – Tu byłby szeregowym posłem, tam zacierają ręce, że mogą korzystać z wiedzy polityka z takim doświadczeniem – mówi nasz rozmówcaSikorski zgodnie z zapowiedzią złożył rano rezygnację z funkcji marszałka. – Do zobaczenia – rzucił dziennikarzom i wyjechał z budynku przy Wiejskiej. To symboliczny obrazek, bo już niedługo Sikorski w ogóle opuści polską politykę. Czara goryczy przelała się wcześniej niż w ostatnich dniach, gdy premier Ewa Kopacz (59 l.) upokarzała go, nazywając plany startu z jedynki w Bydgoszczy marzeniami posła Sikorskiego. Z informacji Faktu wynika, że już po grudniowej zawierusze z kilometrówkami zdecydował, że ma dość. Pod koniec stycznia gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council. Poleciał za ocean sam, bez żadnych współpracowników.


Atlantic Council to jeden z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków (czyli ośrodków zajmujących się fachowym doradztwem) na świecie. Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów. Warunek: musisz mieć wpływy lub wielką wiedzę. A tę Sikorski ma ogromną. Przez 7 lat był szefem dyplomacji, brał udział w spotkaniach Rady Europejskiej, zna osobiście wszystkich najważniejszych polityków unijnych 
Dla amerykańskiego think tanku taka wiedza jest bezcenna.(mnie to nie dziwi )
 ( .. dla mnie jest to werbowanie szpionów .. ? czyż nie ..wszyscy z nich to są : albo żydzi , albo spowinowaceni z nimi bezpośrednio - ludzie piszą non stop o tym to w tym wypadku nazywa sie ich antysemitami, rasistami albo jeszcze inaczej Jest to jasny dowód kto potrafi to przeczytać ze zrozumieniem. Oni zagrażają bezpośrednio suwerenności . )

Kim formalnie ma być Sikorski? Nasz informator twierdzi, że dołączy do Rady Międzynarodowych Doradców (IAB), gdzie zasiada już trzech Polaków: Jan Kulczyk (65 l.), Aleksander Kwaśniewski (61 l.) i Zbigniew Brzezinski (87 l.), a także przyjaciel Sikorskiego, były szef MSZ Szwecji Carl Bildt (66 l.). Pracują oni dla AC, ale nie mieszkają w USA. – Ale Radek może być też zatrudniony na innych zasadach – zastrzega nasz rozmówca. Za oceanem mieszka przecież niemal na stałe żona Sikorskiego Anne Applebaum (51 l.).
Ile może zarabiać Sikorski? Dokładnie nie wiadomo. Dyrektorzy mogą tam liczyć na 100 tys. dolarów rocznie. Doradcy zarabiają więcej, a szef ośrodka ma rocznie 420 tys. dolarów.


http://www.fakt.pl/polityka/radoslaw-sikorski-bedzie-pracowal-dla-atlantic-council,artykuly,554228.html