wtorek, 2 czerwca 2015

UE szykuje rozbiór Grecji ?

"Wierzyciele przystawili Atenom pistolet do piersi"

Berlinie rozmowy ostatniej szansy ws. Grecji
"Wierzyciele przystawili Atenom pistolet do piersi". W Berlinie rozmowy ostatniej szansy ws. Grecji
Merkel i Holland - Holland i Merkel ta para myśli,że trzęsie Europą ?
Mają rację . Kto głupi to kupi.


Szefowie Komisji Europejskiej, Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Europejskiego Banku Centralnego spotkali się późnym wieczorem w poniedziałek w Berlinie w celu przedyskutowania kompromisowej propozycji porozumienia z Grecją, której grozi bankructwo.

W rozmowach uczestniczą też kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent Francji Francois Hollande - podały niemieckie media.
Specjalne spotkanie


W Berlinie był już wcześniej przewodniczący KE Jean-Claude Juncker, który wraz z Merkel i Hollandem uczestniczył w wieczornym spotkaniu w urzędzie kanclerskim z 20 wiodącymi koncernami europejskimi. Natomiast szefowa MFW Christine Lagarde i prezes EBC Mario Draghi przybyli do stolicy Niemiec specjalnie na spotkanie w sprawie Grecji."Przedmiotem dyskusji jest ostateczna oferta wierzycieli (dla Grecji)" - pisze agencja dpa powołując się na źródło wśród uczestników spotkania. Podstawą rozważanej propozycji jest program pomocowy dla Grecji z 2012 roku, przedłużony do końca czerwca.

Zdaniem dpa wierzyciele "przystawili Grecji pistolet do piersi".
Ateny czekają

Jak twierdzi "Die Welt", premier Grecji Aleksis Cipras nie uczestniczy w rozmowach. Grecki polityk czeka w Atenach na wynik rozmów.


Merkel i Hollande przeprowadzili w niedzielę wieczorem szereg rozmów telefonicznych z Ciprasem. Rzecznik rządu Steffen Seibert ocenił te rozmowy jako konstruktywne. Według niemieckiego ministerstwa finansów po spotkaniu w Berlinie nie planuje się nadzwyczajnego spotkania krajów strefy euro.

Zdało by się powiedzieć ,że tu rządzi "kurwa i złodziej" i pewnie nie pomyliłbym się !  Najpierw zadłuża się uczestnika imprezy , a następnie rżnie sie go dupę ,aż miło. Skąd my to znamy ?  Czy nie podobnie upadają nasze rodzime firmy w kraju - i to sensie dosłownym . Znowu podam jako przykład logicznego prowadzenia gospodarki przez Orbana - dlaczego?  Ponieważ facet spłacił dług Węgier wobec finansjery Unijnej i ma głęboko w dupie wszelkie zależności.  I o to chodzi prawda? 

Mimo trwających już cztery miesiące rozmów władze Grecji nie zdołały dotąd porozumieć się z MFW i swymi partnerami ze strefy euro w sprawie uwolnienia wynoszącej do 7,2 mld euro pozostałej transzy pomocy, co zapobiegłoby bankructwu państwa. Kredytodawcy domagają się jednak w zamian kontynuowania reform i cięć budżetowych, co Ateny odrzucają. 30 czerwca kończy się przedłużony plan pomocowy dla Aten.

Sytuacja finansowa Grecji jest dramatyczna - do 5 czerwca musi spłacić kolejną transzę swych należności wobec MFW w kwocie około 300 mln euro. Łącznie MFW powinien od niej otrzymać w tym miesiącu około 1,55 mld euro. Rzecznik MFW William Murray ostrzegł, że Grecja zostanie pozbawiona finansowania z Funduszu, jeśli nie zapłaci należnej raty.


NASZ LOS PEWNIE BĘDZIE TAKI SAM JAK GRECJI  O ILE SIĘ JAKIŚ JEGOMOŚĆ NIE OPAMIĘTA SIE W PORĘ I POWIE STOP!  NASZE ZADŁUŻENIE JEST TAK POTĘŻNE ,ŻE JAKO SPŁATA W SZYBKIM CZASIE TAK JAK TO ZROBIŁY WĘGRY JEST  DOSŁOWNIE NIEREALNE.  TYLKO OBSTRUKCUJNE MEDIA SIEDZĄCE W KIESZENIACH PO I IM PODOBNYCH PSIOCZĄ NA POLITYKĘ WĘGIER. DLACZEGO ZAWSZE PODAJĘ ORBANA? NIE JESTEM JEGO AŻ TAKIM ZWOLENNIKIEM  LECZ POLITYKĘ JAKĄ UPRAWIA JEST TO POLITYKA NA MIARĘ GOSPODARZA KRAJU I TO POWINNO BYC DOCENIANE.  CHOĆ JANKEROWI I JEGO ŚWICIE Z MERKEL I HOLLANDEM TO SIE NIE PODOBA.  AHD