piątek, 3 lipca 2015

IRLANDIA : Pobili go, bo jest Polakiem.

Rasistowski atak na Polaka w Irlandii!

Ten chłopiec został pobity tylko dlatego, że jest Polakiem! Igor Tredewicz (11 l.) od dziewięciu lat mieszka w Warrenpoint z rodzicami i dwójką rodzeństwa. Jego matka przyznaje, że już wcześniej zdarzało im się słyszeć rasistowskie uwagi, ale nigdy dotąd nie doszło do rękoczynów. W minioną sobotę Igor szedł przez park, gdy nagle otoczyła go grupa agresywnych chłopców.

POBILI GO, BO JEST POLAKIEM

- Ty polski bękarcie, gnojku! - krzyczeli, goniąc go z kijami, w które wbite były gwoździe. Gdy go złapali, jeden przytrzymywał chłopca, a inni tłukli go po twarzy.(
prawdopodobnie posypały się bardziej jadowite epitety pod adresem chłopaka - sami wiemy i to dobrze )

 Zdjęcie pobitego Igora pokazała na Facebooku jego matka Małgorzata. "Mam złamane serce. Mój biedny synek został dzisiaj napadnięty przez kilkoro innych dzieci w parku Clonalon, bo jest Polakiem. Po 9 latach w Irlandii ciężko w to uwierzyć" - pisze kobieta.

 Zawiadomiła policję o tym, co spotkało jej syna. O zdarzeniu napisała lokalna prasa, broniąc polskiej rodziny, a władze miasta potępiły atak.(oczywiście - policja przyjęła zgłoszenie bo musiała,  prasa napisała bo tak należało zrobić  zaś władze miasta tak jak to robi się wszędzie potępiła ten czyn)


Jak raczy się zauważyć takie czynne napaści na polaków w Irlandii zdarzają się bardzo często - to nie jest odosobniony przypadek. Pewnie jest ich o wiele więcej tylko nie zawsze zdarzenie ujrzy światło dzienne w prasie .   Mówiłem i mówię cały czas my Polacy mamy swoje problemy i starajmy się najpierw wybrnąć z naszych , a później zastanawiajmy się nad innymi.