poniedziałek, 6 lipca 2015

Od rana euro wyraźnie traci do dolara ...

...  a rykoszetem obrywa polski złoty. 

KRÓTKO- ZWIĘŹLE I NA TEMAT ! 
TERAZ UE POWINNA SOBIE DODRUKOWAĆ EURO W MIEJSCE GRECKIEGO?  TAK JAK TO ZROBIŁO USA Z DOLAREM - NO BO PRZECIEŻ MOŻNA - CO NIE?

Grecy zagłosowali na "nie" w niedzielnym referendum - to wynik po przeliczeniu wszystkich głosów. Oznacza to, że rząd Aleksisa Ciprasa może odrzucić warunki dalszej pomocy trojki. Według części komentatorów może to oznaczać wyjście Grecji ze strefy euro, a nawet Unii Europejskiej.

Ekonomiści, którzy w ostatnim czasie wypowiadali się na temat konsekwencji ewentualnego wyjścia Grecji z eurolandu, że może to przełożyć się szczególnie w krótkiej perspektywie na osłabienie europejskiej waluty, a także złotego.

Źródło: stooq.plNotowania EUR/USDW ślad za euro traci również złoty - jak zawsze, gdy na globalnych rynkach wzrasta ryzyko. Wtedy inwestorzy szukają bezpieczniejszych miejsc na "zacumowanie" swoich pieniędzy.

Dlatego zyskuje np. dolar. Wobec złotego po godz. 7.00 umacniał się o 1,11 proc. i kosztował 3,816 zł.


Źródło: stooq.plNotowania USD/PLNW parze do złotego umacnia się również frank szwajcarski. Około godz. 7.00 rósł o 0,75 proc. i kosztował 4,04 zł. Z kolei za jedno euro trzeba było zapłacić 4,21 zł.Źródło: stooq.plNotowania EUR/PLNZłoty traci również w parze do samego euro. O godz. 7.32 wzrost euro w parze do złotego wynosił 0,43 proc., w efekcie czego z jedno euro w poniedziałkowy poranek należy zapłacić 4,21 zł.


Spadki w Azji

Ponadto, wyniki greckiego referendum wpłynęły na giełdy azjatyckie.

Japoński Nikkei225 traci na wartości 2,44 proc., podobnie jak na indyjski Sensex, gdzie straty wynoszą 0,83 proc. Traci również południowokoreański KOSPI - spadki wynoszą 1,91 proc.

Widać również duże spadki na giełdzie w Hongkongu, gdzie notowania Hang Seng lecą w dół o 4,13 proc. Jeszcze większe problemy są w Szanghaju. Tam spadki wynoszą bowiem 8 proc.