niedziela, 2 sierpnia 2015

Alarm pogodowy dla Polaki - 40 st.C - TO NIE ŻART !TO WARTO WIEDZIEĆ ZANIM PRZYPALISZ CZTERY LITERY NA DOBRE

Żar poleje się z nieba. 
W Polsce może paść rekord
TEMPERATURA MOŻE DOCHODZIĆ 
DO 40 ST. COd niedzieli sytuacja synoptyczna już się zmienia. Do naszego kraju zaczęło napływać gorące powietrze z południa Europy i z Afryki. Tego dnia termometry wskażą już wartości dochodzące do 30 st. C. Najwyższa temperatura notowana będzie w połowie i pod koniec nadchodzącego tygodnia. Już w środę termometry mogą wskazać nawet 35 st. C. Synoptycy nie wykluczają, że na południu Polski odnotuje się nawet więcej. Ultragorący, ma być piątek. Wtedy spodziewamy się nawet 38 st. C. Modele pokazują ponadto, że sobota może być jeszcze gorętsza. Fala upałów potrwa do niedzieli.


Tropikalne noce

Uwaga: w nadchodzącym tygodniu noce będą tropikalne, z temperaturą rzędu 20-25 st. C.
- Pamiętajmy, że latem taką temperaturę odnotowujemy za dnia - opowiada synoptyk, zaznaczając jednocześnie, że pierwsza noc fali upałów powinna nam jednak upłynąć pod znakiem 13-18 st. C.

Te rekordy zostaną pobite w najbliższych dniach. Między innymi dlatego, ze układ baryczny, który będzie kształtował nam pogodę od niedzieli do niedzieli, jest taki sam, jak ten, który zafundował nam rekord wszech czasów. Regionami, w których może być tak gorąco jak nigdy, powinny okazać się Dolny Śląsk i Opolszczyzna.

W Iranie już poczuli co to znaczy : w Bandar-e Mahszahr 30 lipca 2015 roku wyniósł 74 st. Celsjusza. Rekordu na razie jeszcze nie ma, ale ostatnio odnotowana stanowi drugą z najwyższych temperatur w historii.Dzień wcześniej w tej samej miejscowości wartość odczuwalnej temperatury doszła do 70 stopni Celsjusza.