czwartek, 20 sierpnia 2015

CZECHY: Świńskie ryje i kości - Meczet obrzucany wieprzowiną W Brnie !

Czesi tak jak i w wielu innych normalnych krajach chrześcijańskich nie życzą sobie - meczetów i co za tym idzie innej wiary jaka obowiązuje w Czechach!

Antyislamska demonstracja w Brnie w czerwcu tego roku fot. Radek Mica /AFP

Najpierw drzwi wysmarowane wieprzowym sadłem, później świńskie kości dookoła budynku, teraz powybijane okna. To już kolejny atak na meczet w Brnie na południu Czech. Lokalna społeczność muzułmańska nie kryje obaw przed dalszą eskalacją nienawiści.Meczet znajduje się niedaleko centrum Brna między blokami. Jest napadany, choć nie odróżnia się od okolicznych budynków i nie ma wysokiego minaretu. Oprócz wybitych okien przybyłych do świątyni przywitał obraźliwy napis w języku angielskim.
Imam meczetu i jednocześnie przewodniczący gmin muzułmańskich w Czechach Muneeb Hassan Alrawi skarży się, że ataki na jego świątynię nasilają się, zaś wspólnota spodziewa się, że będzie jeszcze gorzej.


Jednocześnie zwraca uwagę, że to nie mieszkańcy Brna ale z przedmieść są wrogo nastawieni do muzułmanów. Twierdzi też, że bardzo często nienawiść do islamu jest podsycana przez wypowiedzi polityków i różnych aktywistów.

Obecna niechęć Czechów do tej mniejszości jest zdaniem Alrawiego największa od 1989 roku.