niedziela, 23 sierpnia 2015

Czy Franciszek jest ostatnim papieżem? III Wojna Światowa.Czar przepowiedni zawsze wraca jak przysłowiowy bumerang, z tym jednym przypadkiem ,że zawarte weń opisy są powielane one się powtarzają i to jest najbardziej ekscytujące. Przepowiednie tych bardziej znanych wizjonerów tworzone za pomocą obrazów mają to do siebie ,że wizjoner opisuje to co widzi w czasie rzeczywistym gdzieś tam w przyszłości - jest to obraz jeden , jedyny w swoim rodzaju. To my mamy problem z dopasowaniem obrazu do czasu ,który został opisany i im więcej wydarzeń podobnych do siebie tym więcej obrazów tworzymy my sami ... ?  Lecz pierwowzór tzw oryginał jest tylko jeden. Który ???  To jest problem , ale jak powiedziałem to jest nasz problem z interpretacją.  


- ktoś tam kiedyś stwierdza ,że odkrył co zawierają w sobie teksty Nostradamusa ..?  i od tego momentu tworzy się obraz , wyznacznik objawienia prawdy ... czyżby ?  wszyscy wyczekują daty i czasu zgodnie z opisem ...   nie ten czas przemija i nic sie nie dzieje - dlaczego ? To jasne bo źle został odczytany. 

- Są też ci co widzą co zawierają same w sobie przekazy i zostały one sprawdzone na wiele sposobów , aby uniknąć pomyłki ...  Tym zajmują się zawodowi okultyści w każdym kraju w którym istnieje wiara opisana w księgach tzn. biblii , torze, talmudzie i wielu innych tego typu opisach.  Bo przecież nikt już nie wierzy w słowa "BŁOGOSŁAWIONY TEN , KTÓRY NIE WIDZIAŁ , A UWIERZYŁ "  NIE ! To już nie te czasy. To było dobre dla plebsu , który wierzył ,że diabeł wpadnie przez komin , ma rogi i kopyta .
  Kto wie może i ma ... ?   

Czy wybuchnie III Wojna Światowa? Czy Franciszek jest ostatnim papieżem? Czy prezydent Mugabe zginie w wypadku lotniczym?


Znany w Zimbabwe zielonoświątkowy pastor i prorok Emmanuel Makandiwa ostrzega: prezydent Zimbabwe Robert Mugabe umrze na pokładzie samolotu. „Widzę człowieka, którego próbują uratować. Dają mu maskę tlenową. Ale Pan już zabrał jego ducha” - relacjonował swoją wizję Makanadiwa podczas jednego ze spotkań, na które z całej Afryki przyjeżdża nawet 100 tys. osób. - Zabiorą jego ciało do szpitala i będą tam trzymać trzy dni, by nie przyznać, że przepowiednia się spełniła - głosił. Informacja rozeszła błyskawicznie, zaś ludzie zażądali od proroka konkretnych informacji. Rzecznik kościoła, na czele którego stoi Makandiwa zapowiedział, że prorok ujawni więcej informacji w najbliższą niedzielę.


Śmierć prezydenta

Makandiwa już wcześniej przepowiadał śmierć prezydenta Mugabe. Afrykański polityk miał umrzeć już w 2012 r. - Ktoś umrze w piątkowy poranek, byście mogli być wolni - mówił do zebranych na Stadionie Narodowym w Harare, Wówczas tę samą przepowiednię przekazał inny afrykański prorok, działający w Nigerii TB Joshua.Rok później Makandiwa prorokował, że „do końca roku” mieszkańcy Zimbabwe staną się bogaci - będą mieli kieszenie pełne złota, które w cudowny sposób pojawi się tuż pod powierzchnią ziemi. - Normalnie musielibyście kopać, by je wydobyć. Ale tym razem wydobycie nie będzie potrzebne - zapewniał rozentuzjazmowany tłum. Kiedy do końca roku nic takiego się nie wydarzyło, obecni wówczas na stadionie wpadli we wściekłość i żądali wyjaśnień. Rzecznik Makandiwy tłumaczył, że „prorokowi nie musiało chodzić dosłownie o złoto”. - Mógł mówić o czymkolwiek, na przykład o mądrości.Proroctwa można bowiem podzielić na dwie grupy - konkretne, zawierające nazwiska i daty, oraz poetyckie, mówiące ogólnie o strasznych wydarzeniach. Te drugie, napisane frazą zbliżoną do strumienia świadomości zawierają wiele ogólnych opisów uniwersalnych wydarzeń. Obalanie rządów czy wielkie katastrofy zdarzały przecież także w X czy XVI wieku. To dlatego da się je interpretować w dowolny sposób i przypisywać im wiele wydarzeń, której miały już miejsce.


Należą do nich najsłynniejsze bodaj proroctwa, które wyszły spod ręki Nostradamusa. XVI-wieczny lekarz i okultysta był doradcą królowej Katarzyny Medycejskiej. Miał przewidzieć okoliczności śmierci jej męża, Henryka II Walezjusza, który zginął podczas turnieju rycerskiego. W dzień turnieju Katarzyna widziała ponoć we śnie męża z wybitym okiem. Król Henryk, wielki miłośnik turniejów rycerskich, nie dał się jednak przekonać i wziął udział w potyczce, dosiadając konia o imieniu Malheureux (Nieszczęśliwy). Po trzech wygranych pojedynkach, zażyczył sobie jeszcze jednego, z kapitanem gwardii szkockiej Gabrielem de Montgomery. By lepiej widzieć, podniósł zasłonę hełmu. Podczas starcia Montgomery trafił lancą w pierś króla. Lanca pękła, a jej końcówka wbiła się Henrykowi w oko.


Nostradamus prorokiem

Całej historii nieco pieprzu dodaje fakt, że sprowadzeni specjalnie lekarze, którzy mieli ratować króla, biedzili się wielce z rozległością ran, jakie odniósł król. Aby ułatwić im pracę, ścięto czterech osadzonych w lochach przestępców, a ich głowy dostarczono lekarzom jako materiał do eksperymentów.PAPWszystko to miał przewidzieć Michel de Nostre Dame. Swoje „Centurie” napisała cztery lata wcześniej w posiadłości pomiędzy Marsylią a Awinionem. Pisał głównie o wojnach, zarazach i morderstwach. Śmierci Henryka II dotyczył czterowiersz: „Młody lew starego pokona / Na polu walki w pojedynczym starciu / W złotej klatce oczy mu wykłuje / Jedną z dwóch części, żeby umarł okrutną śmiercią”. Kiedy okazało się, że ten fragment może opisywać śmierć króla, uznano Nostradamusa za proroka.
11 września i Hister

Michel de Nostre Dame przepowiedział wielki pożar Londynu w 1666 r. („krew w Londynie w roku 66”), Rewolucję Francuską („idioci bez głowy”) oraz II Wojnę Światową. W przepowiedniach pojawia się informacja o „potomku biedaków, który swoim językiem uwiedzie miliony”. Adolf Hitler pochodził z biednej rodziny, zaś umiejętności oratorskie zaprowadziły go na szczyty władzy. W przepowiedni Nostradamusa pojawia się także wizja walki z kimś o imieniu „Hister”. Albo w pobliżu miejsca o nazwie Hister, co odpowiada łacińskiej nazwie Dunaju.PAPPo 11 września pojawiły się oczywiście głosy, że atak na World Trade Center Nostradamus również przepowiedział. W „Centuriach” znajdujemy opis „wielkiego ognia” z wnętrza ziemi, który spowoduje „wstrząsy w Nowym Mieście” (Nowy York to po angielsku New York City), a „dwie skały” (dwie wieże) będą toczyć walkę. Według znawców twórczości francuskiego wizjonera, przewidział on także wielkie trzęsienie ziemi w USA w listopadzie 2015 r.

Wśród profetów znajdą się jednak i tacy, których wizje są nieco bardziej konkretne. Alois Irlmaier, niemiecki żołnierz urodzony pod koniec XIX wieku, przepowiedział wybuch III Wojny Światowej. Konflikt ma się rozpocząć atakiem Rosji na Europę, a następnie - Chin na USA. Wówczas Amerykanie wspólnie z Niemcami użyją „tajemniczej broni”.
II Wojna Światowa

Sporo przepowiedni politycznych zawdzięczamy również Babie Wandze, bułgarskiej mistyczce, która miała przewidzieć śmierć Stalina, upadek ZSRR oraz katastrofę Kurska. Pytana o III wojnę światową powiedziała, że „wybuchnie, gdy upadnie Syria”, ale wskazała na 2010 r. Niewidoma kobieta, która zmarła w 1996 r., miała przewidzieć, że w 2221 r. ludzkość podczas eksploracji kosmosu natknie się na coś „przerażającego”. Nieśmiertelność powinniśmy osiągnąć około roku 4599.

Trzecią wojnę przepowiedział także niepiśmienny chłop z Serbii - Mitar Tarabić. Swoje wizje dyktował kuzynowi, duchownemu. Wersji przepowiedni jest wiele, ale we wszystkich powtarza się wielki konflikt zbrojny. Najpierw „ludzie będą uciekać z miast i szukać gór z trzema krzyżami, gdzie będą mogli swobodnie oddychać i pić wodę”. Potem wybuchnie zaraza, a „wściekli uderzą na najpotężniejszych”. Stosowana wówczas broń spowoduje, że ludzie będą „pogrążeni we śnie”.

Tarabić mówił także o „pudełku z obrazkami, służącym do komunikacji”. Zmarł w 1899 r., dwie dekady po wynalezieniu telefonu.
Smoleńsk duchowy

Także w Polsce mamy „widzących”. Franciszkanin Czesław Klimuszko zasłynął jako zielarz, ale był też parapsychologiem i jasnowidzem. Przewidział ponoć wybór Karola Wojtyły na papieża, a także III Wojnę Światową, która jednak ominie Polskę. „Rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestię. (…) Ta góra wodna stanie ku Europie. Nowy potop! (…) Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą. Nasz naród powinien z tego wyjść nie najgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej”.

Pożywką dla pseudoprzepowiedni była katastrofa smoleńska. Tuż po niej na forach internetowych pojawiały się wpisy od rzekomo przerażonych nastolatek, które „widziały”, że katastrofa się wydarzy. Wpisy były datowane na kilka dni wcześniej. Internet przez moment aż gotował się od emocji, że oto mamy do czynienia z wydarzeniem duchowym, skoro pojawia się w przepowiedniach. Nikt nie brał pod uwagę, że wpisy na forach internetowych można antydatować, zaś całość to robota internetowych trolli.
Koran i Biblia przewidują ISIS

Gdy mowa o przepowiedniach, nie sposób nie wspomnieć o tych zawartych w Biblii i w Koranie. Niedawno amerykański portal „Huffington Post” opublikował artykuł Kashifa Chaudhry’ego, przewodniczącego Muzułmańskiego Stowarzyszenia Pisarzy w USA. Chaudhry dowodzi, że Mahomet przewidział istnienie i działalność Państwa Islamskiego. „1400 lat temu prorokował, że nadejdzie czas, gdy z Islamu nie pozostanie nic poza nazwą, a z Koranu nic poza słowami” - pisze Chaudhry. Zdaniem Chaudhry’ego Mahomet „przewidział, że duchowieństwo będzie skorumpowane”, pojawi się natomiast grupa młodych niedojrzałych i głupich ludzi. „Będą mówić piękne słowa, ale posuną się do najbardziej ohydnych czynów”. ISIS rzeczywiście odpowiada opisowi, ale w historii wojen religijnych nie są pierwszą organizacją, która posuwałaby się do „ohydnych czynów”.

Po stronie chrześcijańskiej także można usłyszeć głosy, jakoby wojna na Bliskim Wschodzie oraz istnienie ISIS było wypełnieniem proroctwa zawartego w Biblii. Chrześcijański publicysta Chris Mitchell w swojej książce „Kierunek: Jeruzalem” pisze o przygotowaniach do „ostatnich dni” historii.

W wielu miejscach można przeczytać także, że Franciszek będzie ostatnim lub przedostatnim papieżem, a potem Rzym zostanie zniszczony. Według rzekomej przepowiedni Malachiasza, Jan Paweł II to papież opisany jako „de labore solis” (z pracy słońca), bo urodził się w dniu zaćmienia (18 maja 1920), a jego pogrzeb odbył się także w dniu zaćmienia (8 kwietnia 2005). Kolejny papież to „gloria olivae” - Benedykt XVI miał w herbie gałązkę oliwną. Ostatni papież ma być „czarny”. Co ciekawe, generała Franciszkanów nazywa się czasami „czarnym papieżem”, ponieważ nosi czarną szatę i - podobnie jak papież - zasiada na urzędzie dożywotnio.

Proroctwo Malachiasza najprawdopodobniej jednak jest fałszywką. Malachiasz z Armagh żył w Xi wieku, ale ślady „proroctwa” pojawiają się w piśmiennictwie dopiero w XVI wieku, co według biblistów świadczy o tym, że powstało właśnie wtedy. Jego opisy poszczególnych papieży są zaś tak ogólne, że przy odrobinie wyobraźni mogą być dopasowane do każdego. Zupełnie jak gazetowe horoskopy.
Maciej Gajek