czwartek, 6 sierpnia 2015

Der III. Weg - Niemiecka skrajna prawica rośnie w siłę. Przebudzenie Niemiec ?Organizacja Der III. Weg (Trzecia Droga) istnieje od kilkunastu miesięcy, już stała się najsilniejszą skrajnie prawicową siłą w Bawarii. Przeciw imigrantom demonstruje m.in. pod hasłami: „Brońcie się” i „Powstrzymać zagranicznych przestępców”.


O rosnących w siłę organizacjach nazistowskich pisze w „Gazecie Wyborczej” Bartosz Wieliński. Nazwa Trzeciej Drogi celowo nawiązuje do okresu rządów Adolfa Hitlera, ale jej członkowie przedstawiają siebie tylko jako „ruch zaniepokojonych obywateli”.

neonazista, neonaziści, Niemcy
Jakby nie patrzeć są to narodowcy . W Polsce też posiadamy takie ugrupowania i powinniśmy byc z tego dumni. Oni pierwsi będą zawsze reagować na zagrożenia . 

Tak zaniepokojonych, że wybrali się np. do miejscowości Dachelhofen w Bawarii, gdzie powstanie ośrodek dla uchodźców i wmawiali mieszkańcom, że obcy są niebezpieczni i seksualnie molestują dzieci. Co więcej, policja podejrzewa, że członkowie Trzeciej Drogi mają na swoim koncie podpalenia budynków, w których mieli zamieszkać uchodźcy. (
Zawsze należy pisać islamiści , muzułmanie itd. a nie robić celowo ludziom wode z mózgów . Islamiści jak wyżynają chrześcijan też to nazywają po  imieniu, a tu widać głupota popędza głupotę. Dla kogo chcecie być dobrzy ?  Dla kogoś , kto posiada siłę w wierze o wiele większą od naszej bo my sramy na naszą. Czy chcemy być  w przyszłości siłą osadzeni w wierze innych , a oni maja na to sposoby i to sprawdzone- obcięcie łba daje do myślenia. Na razie mamy spokój i to pozwala niektórym na pisanie takich farmazonów w postaci atak na uchodźców ...?  a ruchy na rzecz obrony w danym kraju porównuje się do bojówek Hitlera no cóż każdy ma swojego idola ,który widnieje na transparentach. Dziwne ,że nikt nie potępia dążenia Ukraińców z ich wodzem na czele w osobie Bandery i jemu podobnych , a przecież Ukraińcy też widzą w nim tego ,który dał siłę narodowi??   )

- Boję się, że wkrótce ucierpią ludzie – mówił o działalność Trzeciej Drogi w telewizji Hans-Georg Maßen, szef Federalnego Urzędu Ochrony Konstytucji, odpowiednika polskiego ABW.

Trzecia Droga to bowiem nie wszystko. W Dortmundzie do rady miasta jednego członka wprowadziła partia Die Rechte (mimo, że organizują pikiety przed domami uchodźców i przekonują, że obcy roznoszą wirusa HIV), a we wschodnich Niemczech coraz silniejsza jest neonazistowska NPD. Z policyjnych statystyk wynika, że od początku roku do końca czerwca zaatakowano 220 ośrodków dla uchodźców. To tyle co w całym zeszłym roku.

Wzrost popularności organizacji skrajnie prawicowych to efekt coraz większego napływu uchodźców. Tylko w tym roku niemiecki rząd chce ściągnąć ponad 200 tys. uchodźców, dla których pomoc będzie kosztowała miliard euro. Nie wszystkim się to podoba.