piątek, 7 sierpnia 2015

Polacy będą strajkować w W. Brytanii ! Inni Polacy już się cieszą... będą nowe miejsca pracy.Strajk zaplanowany na 20 sierpnia ma pokazać, jak ważni dla brytyjskiej gospodarki są polscy pracownicy.


Pomysł rzuciła czytelniczka polonijnego tygodnika "Polish Express", przypominając, że w latach 80. w USA też psioczyli na imigrantów, a pewnego dnia ci zastrajkowali i nie przyszli do pracy. "Rezultat? Stanęło wszystko: metro, komunikacja, coffee shops. I przestali psioczyć! Może teraz pora na nas?" – napisała na profilu pisma na Facebooku.
Polacy Wielka Brytania

Tak , a teraz szybko zejdźmy na ziemię i zadajmy sobie pytanie ?  Czy Polacy potrafią strajkować w zjednoczeniu ?  Otóż nie ! Podam dobry przykład z polskich ulic . Manifestacje wszelkiej maści organizowane przez rodzime związki miały tylko na celu jedno pokazać jak głupi naród mamy. Pokrzyczeli , pomachali flagami, parę petard i moc dźwięku z trąbek i to wszystko. Co ważniejsze kiedy ci ludzie manifestowali inni w pocie czoła zapierdalali aż miło , żeby nie wzbudzać podejrzeń u pracodawcy ,że to oni mają coś wspólnego z tymi co manifestują swoje niezadowolenie.  Rezultat w niektórych wypadkach mógł być tylko jeden - tym co się coś nie podobało wylecieli na bruk , zaś miejsca ich zajęli inni śmiejąc się z tych głupich co myśleli ,że o coś walczą. Na zachodzie jest jeszcze ciekawiej - Polak , Polaka wyj... bez mydła jak tylko nadarzy się taka okazja.  Życie !  Wiem co piszę... byłem w Niemczech,, byłem w Austrii, byłem we Francji, byłem w Anglii  i wiem co ludzie mówią , a mówią zawsze podobnie.

Nie pisze tego ,żeby kogoś obrazić Kto ma dobre intencje  to zrozumiałe , ale niestety realia od dłuższego czasu są jakie są . 

 Polak potrafi ...... ? 

Plan podchwycili Polacy w różnych częściach Zjednoczonego Królestwa, którzy skrzykują się teraz w internecie - relacjonuje "Gazeta Wyborcza".

Polacy chcą pokazać, że ich decyzja o wyjeździe do Wielkiej Brytanii nie była podyktowana jedynie rozbudowaną polityką socjalną tego kraju. – To, że w Wielkiej Brytanii żyje się lepiej niż w Polsce nie jest powodem do niesprawiedliwego traktowania - pisze jedna z osób na profilu Polish Express na Facebooku. Bo większość osób zgodnie przyznaje: przyjechaliśmy pracować, a nie wyłudzać przywileje socjalne.