czwartek, 13 sierpnia 2015

Polak w ISIS - to margines społeczny ... ?Był łatwym łupem, tak jak wielu bojowników IS. To są ludzie przeważnie z marginesu społecznego, którzy się nie przystosowują do normalnego życia i są często wyłapywani - mówił Bogusław Zagórski z Collegium Civitas w programie "Fakty po Faktach" o polskim terroryście-samobójcy. Gen. Gromosław Czempiński przekonywał, że wielu dżihadystów sądzi, że na Bliskim Wschodzie rodzi się nowy świat, w którym będą mogli się realizować.
W środę na portalu tvn24.pl napisaliśmy, że urodzony w Polsce Jacek S. został terrorystą IS. W czerwcu wziął udział w samobójczym zamachu w Iraku, w którym zginęło 11 osób, 27 zostało rannych.

- Można odnieść wrażenie, że Państwo Islamskie wyławia kogo się da – on się akurat napatoczył i pojechał (do Iraku - red.) - mówił Bogusław Zagórski.

Zwrócił uwagę, że S. wyjechał z Polski wiele lat temu, został obywatelem Niemiec i identyfikował się z naszym zachodnim sąsiadem.

- Był łatwym łupem tak jak wielu bojowników Państwa Islamskiego - to są ludzie przeważnie z marginesu społecznego, ludzie którzy nie przystosowują się łatwo do normalnego życia i są często wyłapywani (przez dżihadystów - red.) - wyjaśniał Zagórski.

Kontakt z dżihadystami Polak prawdopodobnie nawiązał przez internet. Gen. Gromosław Czempiński zwracał uwagę, że media społecznościowe sprawiają, że świat staje się coraz bardziej otwarty.

- Jest to medium, które pozwala docierać do każdego indywidualnie. Mówimy o człowieku, który wyjechał do Niemiec w poszukiwaniu lepszego życia. Niektórzy wstydzą się wracać. Będąc sfrustrowany napotkał na ciekawą stronę, rozpoczął dialog przez internet, być może trafił do pośrednika. Być może z rozmowy wynikało, że to będzie potencjalny kandydat i przekazano go dalej - mówił.

- Ci ludzie, którzy mają problemy osobowościowe czują się pokrzywdzeni. Każdy z nas czuje się pokrzywdzony jak coś w życiu nie wyjdzie. Oni szukają możliwości odegrania się. Myślą: społeczeństwo mnie odrzuciło, ja im pokażę - oceniał Zagórski.

Wielu ludzi upatruje fakt, że im się nie powodzi, w cywilizacji. Im (rekrutowanym - red.) wydaje się, że tam się tworzy nowy świat, gdzie będą mogli się realizować. Utopia - podkreślał Czempiński.

Zamach na rafinerię

Według nieoficjalnych informacji z Centrum Antyterrorystycznego ABW, do których dotarł portal tvn24.pl, 13 czerwca w samobójczym zamachu w Iraku zginął urodzony w Polsce, ale mieszkający w Niemczech od 10 lat i posiadający niemieckie obywatelstwo 28-letni Jacek S.

Według portalu Jacek S. mieszkał w Kamnicy koło Miastka (woj. pomorskie). Gdy miał 18 lat wyjechał do Getyngi, a latem 2014 r. przeszedł na islam i zmienił imię. Wiosną miał wyjechać do Iraku.


... zawsze tak było o ile coś nie idzie po myśli ludzi głupio-mądrych (tak jak tych powyżej ) zaraz wysnuwa się wątki o marginalnym podłożu. Problem jest o wiele bardziej złożony, a jego powaga nie powinna budzić wątpliwości . Polak ?  Tak Polak i takiej  właśnie wypowiedzi można było oczekiwać z ust ludzi o niskim ilorazie rozumowania i pojmowania życia.  Autorytety ?  No tak nazwisko zobowiązuje i wymusza taki priorytet , ale to tylko nikt inny jak zwykły jebak teoretyk i nic więcej ! Względem ustrojowym wystąpił p-ko sojusznikom - stał się marginesem , a jeżeli powiedzmy wziąłby udział w jakieś bitwie na ukrainie -pewnie stałby się bohaterem o nad ludzkich przymiotach.  
Ów zamachowiec miał 28 lat , a więc to człowiek młody wychowany na nowej percepcji przyswajania wiedzy z zakresu działań wojennych - do czego zmierzam ? Starsze roczniki te wychowane za czasów powiedzmy komuny były lepiej przygotowane do działań w sposób fizyczny (wszyscy chłopcy kiedyś bawili się w wojnę itd.) musieli tworzyć obrazy jakiejś wyimaginowanej bitwy tylko i wyłącznie na bazie swojej wybujałej fantazji .W dzisiejszych czasach jest dokładnie na odwrót . Młodzi ludzie toczą wojny na monitorach swoich komputerów i to zdecydowanie w sposób realny i bezpardonowy . Krew się leje rzekami , a ciała wrogów sa rozrywane na strzępy i co najważniejsze gracz nie ginie lub ma w pip żyć , a jak polegnie zawsze może zagrać od nowa i naprawić błędy z poprzedniego wcielenia. Następna sprawa to filmy ...  widzimy niezachwiane gierojstwo i oddanie sprawie choć nad sensem udziału przysłowiowego bohatera nie ma żadnego - to walka z wrogiem na jego ziemi zawsze wzbudza entuzjazm .  Takich przykładów można wymieniać do bólu to i tak nikt nie zauważa faktu ,że to my sami produkujemy takich ludzi.  Był rodzajem samotnika więc szukał powiedzmy prawdy i sensu dla samego siebie... i   jak widać znalazł , właściwie ktoś mu pomógł i to w sposób zdecydowany. Został znaleziony i w drodze selekcji wytypowany do wspomnianego zamachu choć on sam nie miał bladego pojęcia ,że jego życie w taki sposób się zakończy ???  Wystarczy pomyśleć. - w/g mnie ....  chłopak chcial się załapać na dużą garść adrenaliny wstępując do ISIS (zapuścił brodę jako wymagany czynnik u wszystkich bojowników jak i u tych co czynnie wspomagają dążenia państwa islamskiego  w myśli , mowie i czynie. W Polsce można już spotkać machoniowych gości z futrem pod mordą. Warto mieć to na uwadze i śledzić zachowania takich ludków zwłaszcza w miejscach publicznych !!! licho nie śpi )... więc dał się namówić na krucjatę , a resztę załatwili ludzie od pozyskiwania mięsa armatniego w postaci tzw. niewiernych, bo choć zamiar jego przystąpienia był oczywisty to dla islamistów był niewiernym . Chłopak pewnie chciał zobaczyć na własne oczy jak wygląda wojenka w realu i wziąć udział w paru wynaturzeniach , ale nie chciał robić tego osobiście ???  Podpadł  i ...  spece od prania mózgu zajęli się nim i jego kolegami w niedoli tworząc rasowego samobójcę nie z wyboru lecz z przeznaczenia. 
Po przeczytaniu wielu artykułów doszedłem do takiej właśnie konkluzji choć nie musi się ona zgadzać z rzeczywistością , ale wątki odpowiadają  powyższe mogą być brane na poważnie .   Jakby nie patrzeć zacznijmy wnikliwej przyglądać się naszej młodzieży posiadającej szerokie kontakty ze światem islamskim i to już na podłożu szkoły , aż do prywatnych spotkań towarzyskich. (ahd)